MAGAZYN KOLPING
2023
Otwieramy Hospicjum Domowe im. bł. ks. Adolpha Kolpinga. Dlaczego to robimy, jak będzie wyglądała nasza pomoc oraz kto nas wspiera. O tym dowiesz się z pierwszego w 2024 roku Magazynu KOLPING Polska.
Być liderem – co to znaczy? Z takim pytaniem zwracamy się do Was w najnowszym wydaniu biuletynu „Kolping”. Nie dajemy gotowych odpowiedzi, ale przedstawiamy sylwetki osób, które podejmują ważne role w swoich lokalnych środowiskach.
Dzieło Kolpinga w Polsce wspiera aktywizację osób bezrobotnych już od 1995 r. Pomagamy osobom w różnym wieku, pochodzącym z różnorodnych obszarów. W aktualnym wydania biuletynu poruszamy tematykę pracy i aktywizacji zawodowej. Szczególnie polecamy cykl publikacji poświęconych inicjatywom pozwalającym odnaleźć się na współczesnym rynku pracy. Zachęcamy też do bliższego poznania naszych współpracowników i osób, z którymi działamy na co dzień.
2022
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 2/2022
Wszyscy ponosimy odpowiedzialność za Ziemię, nasz wspólny dom. Od momentu powstania Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce każdego dnia podejmujemy decyzje i wdrażamy rozwiązania w duchu zrównoważonego rozwoju. Jako wspólnota obecna w wielu zakątkach globu – dostrzegamy więcej. W niniejszym wydaniu biuletynu pokazujemy przykłady działań realizowanych obecnie zarówno w kontekście wyzwań ekologicznych, jak i w związku z rosyjską inwazją na Ukrainie.
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 1/2022
Któż by pomyślał, że kolejny numer naszego biuletynu będzie pełen opisów ludzkiej tragedii i nieszczęścia? Cierpienie i krew narodu ukraińskiego zdają się wołać: „Panie, Panie czemuś mnie opuścił?”. Pytamy siebie nawzajem „Dlaczego?” i zaraz potem: „Co mamy robić?”. Znów aktualne stają się słowa naszego Patrona: „Czasy wam pokażą, co należy czynić”, wzywające do działania. Bo czynne miłosierdzie jest podstawowym zadaniem chrześcijanina.
2021
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 3/2021
Rodziny Kolpinga muszą być przygotowane do pracy jako ambasadorzy zmian w swoich społeczeństwach. I rzeczywiście, idee Adolpha Kolpinga nadal inspirują naszych członków do zaangażowania społecznego. W dziedzinie współpracy rozwojowej (…) znajomość charyzmatu, wartości czy celów naszego Założyciela musi być odnowiona i stanowić podstawę wszelkiego planowania strategicznego.
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 2/2021
Wizerunek seniora malowany jest w poezji złoto-brązowymi barwami jesieni, przeplatanymi srebrną, nostalgiczną nicią wspomnień. Ale nie w naszym biuletynie! Zachęcam do lektury, by uwierzyć, że dobrze być – nie tylko seniorem – w „Kolpingu”!
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 1/2021
Dzieło Kolpinga posiada tradycję pracy z młodzieżą sięgającą czasów, kiedy ks. Adolph Kolping oferował młodym czeladnikom, wyruszającym z rodzinnych domów za chlebem, bezpieczną przystań i namiastkę rodzinnego domu.
Biuletyn Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce
Już od prawie 10 lat Dzieło Kolpinga prowadzi nieprzerwanie działania aktywizujące osoby dojrzałe. W biuletynie można znaleźć szereg przykładów tych właśnie aktywności. Skorzystajmy z doświadczenia Dzieła Kolpinga.
2020
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 2/2022
Historia, o której chcemy Wam opowiedzieć – poprzez biuletyn, który właśnie trzymacie w dłoniach – ma zaledwie 30 lat. Jednak jej bogate, szlachetne i konkretne owoce zastanawiają, zachęcając do refleksji nad Dziełem Kolpinga w Polsce.
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 1/2022
Wszystkich nas zaskoczyła epidemia koronawirusa, która odcisnęła duże piętno na naszym życiu i wpłynęła na działania podejmowane przez kolpingowską wspólnotę. Podczas, gdy świat na chwilę się zatrzymał, dla wielu Rodzin Kolpinga był to czas zintensyfikowanych działań i dużego wysiłku we wsparcie swoich lokalnych społeczności.
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 1/2022
W bieżącym numerze znajdziecie aktualne informacje o tym, co dzieje się w Dziele Kolpinga w Polsce i na świecie. Jak sobie radzą Rodziny i czym się zajmują? I czy 25 lat to dla Młodego Kolpinga powód do odpoczynku czy zwiększenia tempa?
2019
Biuletyn Dzieła Kolpinga nr 1/2019
Wspaniały smak kawy Tatico i idea sprawiedliwego handlu, zmotywowały nas do podjęcia współpracy projektowej z kolpingowcami z Ameryki Łacińskiej. Tak powstał projekt COFFEE – inicjatywa, która ma wzmacniać organizacje partnerskie, aby rozwijały potencjał instytucjonalny do tworzenia miejsc pracy dla młodzieży w sektorze ekonomii solidarnej.