Publikacje o Dziele Kolpinga i bł. Adolphie Kolpingu

Ks. Kazimierz Hoła, „Błogosławiony Adolph Kolping i jego Dzieło”.
  • Rok i miejsce wydania: Kraków 2014
  • Liczba stron: 110
  • Wydanie: III
Ceniona biografia bł. Adolpha Kolpinga, napisana w języku polskim. Jej autorem jest ks. Kazimierz Hoła, założyciel pierwszej, rdzennie polskiej Rodziny Kolpinga w Stanisławiu i kilku kolejnych wspólnot.
„Drogowskazy Kolpinga. Modlić się, uczyć i pracować. Wybór homilii, kazań i konferencji wydany z okazji 30-lecia Dzieła Kolpinga w Polsce”
  • Liczba stron: 180
  • Wydanie: I
Książka, która powinna znaleźć się w dłoniach każdego, kto pragnie poznać życie i duchowość założyciela Dzieła Kolpinga, nazwanego przez św. Jana Pawła II „mistykiem czynu” i prekursorem katolickiej nauki społecznej.
„Grunt to Rodzina!”
  • Liczba stron: 36
  • Wydanie: I
To książka tak pomyślana, by można było ją podarować tym, których chcesz zaprosić do Rodziny Kolpinga. Zawiera lustro, gdzie możesz napisać (najlepiej flamastrem do płyt CD, co przetestowaliśmy!): „Pokaż światu ludzką twarz” lub inną zachętę.
„Dobrze, że jestem w Rodzinie Kolpinga”
  • Liczba stron: 18
  • Wydanie: I
Ta podręczna, kolorowa książeczka, która zmieści się w torebce (a nawet w ...kieszeni!) powstała z myślą o osobach należących do Dzieła Kolpinga, ale także o tych chcących wstąpić w jego szeregi. Można ją zabrać na spotkanie, pielgrzymkę czy inne „kolpingowskie” wydarzenie lub po prostu zawsze mieć ją przy sobie.
„Skuteczna partycypacja publiczna NGO. Podręcznik partycypacyjny”, praca zbiorowa
  • Liczba stron: 136
  • Wydanie: I
Podręcznik dla organizacji pozarządowych, które chcą skuteczniej angażować społeczeństwo do współuczestnictwa w podejmowaniu decyzji regulujących życie obywateli.

Podręczniki i publikacje tematyczne

Z serii DOKUMENTY I WSPOMNIENIA: Integracja europejska z perspektywy chrześcijańskiej
  • Rok i miejsce wydania: Kraków 2001
  • Liczba stron: 80
Publikacja jest poświęcona w całości dwóm seminariom kształceniowym zorganizowanym pod hasłem: „Integracja Europejska z perspektywy chrześcijańskiej” zrealizowanym przez Związek Centralny…
  • Liczba stron: 136
Kolping dla zrównoważonego rozwoju
  • Wydawca: Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce
  • Rok i miejsce wydania: Kraków 2022
  • Liczba stron: 36
  • Wydanie: I
Od momentu powstania Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce każdego dnia podejmujemy decyzje i wdrażamy rozwiązania w duchu zrównoważonego rozwoju. Wiemy, że razem ponosimy odpowiedzialność za Jeden Świat, a jako wspólnota obecna w wielu zakątkach globu – dostrzegamy więcej. Powinniśmy zatem być bardziej świadomi wyzwań, z jakimi mierzy się ludzkość w XXI wieku i adekwatnie na nie odpowiadać.
WOMEN IN POWER – succesful stories of women and their ways to empowerment and employment
  • Rok i miejsce wydania: 2022, Kraków
  • Liczba stron: 25
  • Wydanie: I
  • Publikacja powstała w ramach projektu Erasmus + "Women empowerment" finansowanego ze środków Komisji Europejskiej
Poniższa publikacja przedstawia inspirujące historie kobiet, które dzięki współpracy z organizacjami projektowymi podniosły swoje kompetencje zawodowe, odniosły sukces na rynku pracy oraz poprawiły swoją sytuację społeczno-zawodową. Historie wybrane przez każdego z partnerów pokazują różnorodne przykłady pozytywnych zmian, które mogą zainspirować innych.
Lider z sąsiedztwa
  • Rok i miejsce wydania: Kraków 2023
  • Liczba stron: 40
  • Wydanie: I
To nie bohaterzy pierwszych stron gazet, ale przeważnie są dobrze znani w najbliższej okolicy. Identyfikują się z małą ojczyzną, wiedząc, że dzięki zaangażowaniu na swoim niewielkim poletku – służą dobru współobywateli. Poprzez codzienną pracę lokalnych liderów świat staje się lepszy, otoczenie piękniejsze, ludzie obok – szczęśliwsi. Oddajemy głos liderom „z sąsiedztwa”. Wsłuchujemy się w to, co mają nam do powiedzenia. Przy okazji szukamy charakterystyki wyróżniającej „człowieka czynu”. Czy istnieje jakiś sekret, dzięki któremu opisane osoby wzbudzają zaufanie, a życiowe problemy przekuwają w szanse?
Pomocnik lidera
  • Wydawca: Związek Centralny Dzieła Kolpina w Polsce
  • Rok i miejsce wydania: 2023
  • Liczba stron: 44
  • Wydanie: I
Umiejętność dobrej komunikacji jest niezbędna każdemu, kto chce przewodzić swojej rodzinie, grupie, wspólnocie czy organizacji. Wiedzą coś o tym lokalni liderzy! Inspirując się ich wypowiedziami, zamieszczonymi w publikacji „Lider z sąsiedztwa”, postanowiliśmy wydać także ten niewielki „pomocnik”. Jego oryginalność polega na tym, że porusza temat komunikacji w wymiarze teologicznym oraz interpersonalnym w atrakcyjnej, interaktywnej formie konspektów spotkań w małej grupie lub wspólnocie. Od razu mamy więc szansę wzmocnić kompetencje w zakresie komunikacji, a także zrozumieć, skąd mogą brać się nasze konflikty i nieporozumienia.