Ta podręczna, kolorowa książeczka, która zmieści się w torebce (a nawet w …kieszeni!) powstała z myślą o osobach należących do Dzieła Kolpinga, ale także o tych chcących wstąpić w jego szeregi.

Można ją zabrać na spotkanie, pielgrzymkę czy inne „kolpingowskie” wydarzenie lub po prostu zawsze mieć ją przy sobie. W publikacji znajdziesz podstawowe informacje o Dziele Kolpinga: jego idei, misji, podstawach. Przybliżamy też Patrona wspólnoty: krótki życiorys, modlitwę o kanonizację, kilka myśli bł. ks. Kolpinga oraz słowa, jakie wypowiedział o nim św. Jan Paweł II. Zamieściliśmy również najważniejsze daty (warto je wpisać do swojego kalendarza!) i hymn Dzieła Kolpinga wraz z nutami. Ponadto jest miejsce na Twoje dane i kontakt do wspólnoty, w której działasz.

Dzięki tej publikacji w przystępny sposób zapoznasz się z charyzmatem Dzieła Kolpinga i dużo łatwiej opowiesz o nim znajomym!

M.C.

Publikacja została wydana w ramach projektu „Wspólnota siłą rozwoju” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.