Załóż Rodzinę Kolpinga

STOWARZYSZENIE TO POSIADAJĄCA OSOBOWOŚĆ PRAWNĄ GRUPA:

Składająca się z min. 7 osób.

Posiadająca wspólne cele.

Realizująca działania opierające się na pracy społecznej członków.

Posiadająca strukturę organizacyjną w tym zarząd oraz organ kontroli wewnętrznej wybrane przez walne zebranie członków.

Posiadająca majątek pochodzący ze składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, dochodów z własnej działalności, dochodów z majątku stowarzyszenia.

PRZEPIS NA RODZINĘ KOLPINGA

1

Skontaktuj się z duszpasterzem Twojej parafii i zdobądź jego aprobatę.

2

Zbierz 6 lub więcej osób gotowych do działania.

3

Powiadom o tym Sekretarza Naczelnego Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce (ZCDK), Krzysztofa Wolskiego (e-mail: kwolski@kolping.pl), który prześle Ci „pakiet startowy” ze Statutem i opisem dalszych kroków koniecznych do zarejestrowania stowarzyszenia.

4

Zwołaj zebranie założycielskie i złóż dokumenty w Sądzie Rejonowym, a ich kopie prześlij do biura ZCDK, by zarząd Związku mógł przyjąć do swego grona nową Rodzinę Kolpinga.