To książka tak pomyślana, by można było ją podarować tym, których chcesz zaprosić do Rodziny Kolpinga. Zawiera lustro, gdzie możesz napisać (najlepiej flamastrem do płyt CD, co przetestowaliśmy!): „Pokaż światu ludzką twarz” lub inną zachętę.

Na 36 stronach – przystępnego tekstu pod redakcją Moniki Dąbrowskiej i licznych, kolorowych zdjęć – książeczka odpowiada na pytanie: Czym jest „Kolping”?. To ciekawy przewodnik z rozdziałami: „Witaj w Rodzinie”, „Przodkowie Rodziny”, „Rodziny się nie wybiera”, „Krewni za granicą”, „Rodzina silna wiarą”, „Poznaj naszą Rodzinę!”. Wszystko po to, by czytelnik przyznał, zgodnie z tytułem: „Grunt to Rodzina!” i włączył się w działania konkretnej wspólnoty. Dlatego w publikacji jest miejsce na dane kontaktowe. A może ktoś, dzięki lekturze, założy nową Rodzinę w swojej miejscowości?

To od każdego zależy, jak spożytkuje książeczkę. My zachęcamy: „Nie trzymaj jej w domu – podaruj!”. Za pomocą tego skromnego narzędzia możesz trafić do osób, które jeszcze szukają swojej Rodziny i w ten sposób zostać… ambasadorem „Kolpinga”!

M.C.

Publikacja została wydana w ramach projektu „Program budowy kapitału żelaznego dla Związku Centralnego Dzieła Kopinga w Polsce” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.