„Oddajmy biednym to, co dzięki postowi udało się odłożyć”

Na  Apel  Zarządu Dzieła Kolpinga w Polsce, Rodzina Kolpinga w Sycowie odpowiedziała działaniem:
Dnia 12 marca o godz. 18.00 odbyła się Msza św. Koncelebrowana w intencji Dzieła Kolpinga i jego członków,
na której Prezes naszego Stowarzyszenia ks. Sławomir Borowczyk odczytał list Prezesa Dzieła Kolpinga Ks. Zenona Myszka. Po Mszy św. Członkowie Rodziny Kolpinga spotkali się w swojej sali konferencyjnej gdzie odbyło się tradycyjne rodzinne spotkanie. Omówione zostały sprawy bieżące Rodziny oraz plany związane z przyjęciem Gości z Bootrop Eigen w sierpniu br. Pokazana też została prezentacja starych fotografii Sycowa z porównaniem miejsc na dzień dzisiejszy.

W trakcie spotkania dokonano zbiórki pieniężnej na uświęcony cel. Cel ten to pomoc misjonarkom z Zakonu Sióstr Dominikanek w ORURO (Boliwia w Ameryce Południowej) w budowie zbiornika wodnego dla swoich podopiecznych. Zebraliśmy kwotę 300 zł.

Dziękujemy Naszym księżom za wspaniałą oprawę Mszy św.

Przewodniczący „Rodziny Kolpinga” w Sycowie
Józef Promny