Rodzin Kolpinga w Polsce

Podejmijmy konkretne działania

Jesteśmy stowarzyszeniem o tożsamości katolickiej. Założyciel KOLPINGa- bł. ks. Adolph Kolping (1813-1865) oraz Jego kolejni następcy, uświadamiali nam, że fundamentem, na którym wspiera się ta organizacja – jest miłość do Boga i bliźniego. Próba rozdzielenia tych dwóch miłości zawsze działa na niekorzyść KOLPINGa.

styczeń 2024 r.

PAPIESKIE INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA 2024 R.

Przygotowaliśmy dla Ciebie do pobrania modlitwę oraz wykaz Intencji Papieskich Światowej Sieci Modlitwy na rok 2024. Są to intencje, które Papież wyznacza na dany miesiąc, w których On sam się modli i prosi innych o modlitwę!
Modlitwy te są owocem refleksji nad aktualnymi wydarzeniami dziejącymi się na świecie oraz efektem rozmów z osobami spotkanymi podczas swoich duszpasterskich wizyt. Jest to odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją ludzie różnych kontynentów.

DO POBRANIA:

Intencja na luty – Za osoby terminalnie chore:

styczeń 2023 r.

Drodzy Bracia i Siostry w KOLPINGU!

Podjęliśmy konkretne kroki, aby budzić świadomość duchową i religijną wśród Rodzin Kolpinga. Został opracowany program rozwoju relacji rodzinnych i społecznych oraz przygotowaliśmy szkolenia dla osób z Rodzin Kolpinga do prowadzenia tego programu.

Ponieważ jest to proces dłuższego namysłu i działania, najpierw chcemy skoncentrować się na formacji intelektualnej naszych Rodzin. Chodzi nam o pewnego rodzaju katechezę, podczas której – w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego – chcemy przypomnieć i wyjaśnić niektóre podstawowe prawdy naszej wiary.

Na każdy miesiąc proponujemy konkretny temat z Katechizmu:

Marzec„Wierzę w Boga”
KwiecieńWierzę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego”
Maj„Wierzę w Ducha Świętego”
Czerwiec„Wierzę w Kościół Powszechny. Maryja, Matka Kościoła”
LipiecSakramenty Święte: Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia”
SierpieńSakramenty Uzdrowienia: Pokuty, Namaszczenia Chorych”
Wrzesień„Sakramenty w służbie dla Wspólnoty: Święceń, Małżeństwa”
Październik„Modlitwa w życiu chrześcijan, Modlitwa Pańska”
ListopadBędziesz miłował Pana Boga: I, II, III Przykazanie”
GrudzieńBędziesz miłował swego bliźniego – Przykazania: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X”.

Bardzo prosimy, aby w każdym miesiącu na wspólnym spotkaniu, Rodziny Kolpinga przepracowały wyznaczone zagadnienia, prosząc o pomoc kapłana, prezesa lokalnej Rodziny Kolpinga.

Z serdecznymi pozdrowieniami i duszpasterskim błogosławieństwem dla Rodzin Kolpinga w Polsce –

ks. Jan Nowakowski, prezes KOLPING Polska
ks. Józef Jakubiec, wiceprezes KOLPING Polska