Europejski Tydzień Młodych

EUROPEJSKI TYDZIEŃ MŁODYCH
“Historia z przyszłością”

29. czerwca – 6. lipca 2013   → Czechy

Drogie Członkinie/Członkowie  Młodego Kolpinga!

W tym roku zapraszamy Was do Czech, aby wspólnie z przedstawicielami Młodego Kolpinga z całej Europy przeżyć tydzień pełen przygód. Motto naszego spotkania to tegoroczne hasło Dzieła Kolpinga: „Historia z przyszłością“. Chcielibyśmy wspólnie świętować życie i dzieło naszego założyciela bł. Adolpha Kolpinga.
Naszym celem jest wymiana poglądów, dyskusja dotycząca A. Kolpinga  z punktu widzenia współczesnej młodzieży. W trakcie tygodnia będziemy grać, śpiewać, zwiedzać i świętować – aby dowiedzieć się więcej o Kolpingu, Dziele Kolpinga, o nas samych i o Republice Czeskiej.
Mamy nadzieję, że czeka nas wiele pięknych chwil!
Serdecznie zapraszamy do Republiki Czeskiej!

W programie między innymi:
dyskusje, interaktywne gry, sport, więcej o Dziele Kolpinga Europa i o nas samych, wycieczki, zwiedzanie, wędrówki, całodniowe zwiedzanie Pragi, Brna i Parku narodowego Morawski Kras i wiele więcej….

Wymagania:
 Wiek  18 – 30 lat
 Znajomość j. angielskiego i/lub niemieckiego

Noclegi i wyżywienie:
 Tydzień Młodych odbędzie się w Domu Kolpinga Vyhlidka niedaleko miasta Blansko na Morawach (wschodnia część Republiki Czeskiej) http://www.vyhlidka-blansko.cz/
 W pobliżu znajduje się Park Narodowy Moravský kras, niedaleko znajduje się również miasto Brno.
 W Domu Kolpinga  są pokoje 2-6 osobowe. Dom posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Termin: Sobota, 29. czerwca – sobota, 6. lipca 2013
 Przyjazd po południu/wieczorem  29. czerwca (zaczynamy kolacją o godzinie 19.00)
 Wyjazd 6. lipca rano

Koszt:
 Dla uczestników z Europy środkowo-wschodniej 60 €

Zgłoszenie uczestnictwa w Tygodniu Młodych jest wiążące po wpłacie opłaty uczestnictwa w wysokości 60 Euro na konto:

Kolpingovo dilo
BIC: CEKOCZPP; IBAN: CZ37 0300 0000 0001 0383 9765
Name of the bank: Ceskoslovenska obchodni banka
Adress: Namesti Republiky 26, 591 01 Zdar nad Sazavou, Czech Republic

Zwrot kosztów dojazdu:
Młody Kolping Europa zwraca 50% kosztów dojazdu, w przypadku zastosowania najtańszego środka transportu. Każdy uczestnik organizuje i opłaca podróż we własnym zakresie.
Proszę nie dokonywać rezerwacji biletów przed otrzymaniem potwierdzenia uczestnictwa!

Termin zgłoszeń: 29 maja 2013

Zgłoszenia i szczegółowe informacje:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
ANGIELSKI              NIEMIECKI