Świętujemy rocznicę

Nasz Patron – bł. Adolph Kolping równo 175 lat temu założył w Kolonii swój pierwszy Związek Czeladników. Związek ten rozwinął się we wspólnotę, która działa dziś w 60 krajach świata. Czasem mówimy – nasi są wszędzie! 🙂

„W szkole Kolumba, która stoi w tym miejscu, wikariusz katedralny Adolph Kolping i siedmiu czeladników założyło 6 maja 1848r. Katolickie Stowarzyszenie Czeladników w Kolonii, z którego rozwinęło się dzisiejsze Międzynarodowe Dzieło Kolpinga” – głosi napis zamieszczony na pamiątkowej tablicy.

Tablica znajduje się w Kolonii, w miejscu założenia pierwszego stowarzyszenia czeladników.

Z okazji tej rocznicy Prezes KOLPING INTERNATIONAL – Msgr. Christoph Huber przesyła pozdrowienia z miejsca, gdzie to wszystko się zaczęło.