Pomożemy Ci przejść przez chorobę bliskiego.

Kiedy ktoś zaczyna chorować – wraz z nim choruje cała rodzina. Na pierwszej linii wsparcia są domownicy, którzy często przejmują rolę opiekuna. Karmią chorego, opatrują, wspierają. A potem płaczą w poduszkę, by nikt nie słyszał. 💔

Jak bardzo jest to obciążające psychicznie i fizycznie wiedzą tylko Ci, którzy przechodzą przez taką sytuację. Jeśli jesteś osobą, która opiekuje się chorym członkiem rodziny, wiedz, że jesteś dla nas ważny. Zgłoś się do nas po pomoc. Skorzystaj z naszego nowego programu, w którym dostaniesz wsparcie psychologiczne, prozdrowotne, prawne, a nawet zawodowe.

Dlaczego wpieramy?

Program powstał z myślą o podopiecznych i rodzinach Hospicjum Domowego
im. bł. ks. Adolpha Kolpinga, które rozpocznie swą działalność w kwietniu 2024 r.

Jak wspieramy?

Zaplanowaliśmy realizację, w formie indywidualnej i grupowej, poradnictwa:

• obywatelskiego i prawnego
  • psychologicznego
  • zawodowego
  • rodzinnego
  • prozdrowotnego

Zgłoszenia przyjmowane będą na bieżąco, do wyczerpania miejsc. Świadczone poradnictwo nie będzie jednorazową czynnością, lecz procesem – począwszy od poradnictwa obywatelskiego  i prawnego (co dalej po usłyszeniu diagnozy o zakończeniu leczenia przyczynowego), poprzez wsparcie psychologiczne (opiekunowie pozostają przecież w strachu i bezsilności) oraz inne zgłaszane przez beneficjentów potrzeby.

Na dalszym etapie przewiduje się kontynuację dotychczasowych form pomocy, jak również uruchomienie poradnictwa zawodowego (godzenie życia zawodowego z opieką) i rodzinnego (relacje w rodzinie, balans „rodzina a chory”, możliwe rozszerzenie wsparcia na pozostałych członków rodziny). Planujemy także zaoferowanie poradnictwa prawnego i prozdrowotnego (kwestie dziedziczenia, prawa pacjenta, prawo do dostępu do dokumentacji medycznej itp.).

Więcej informacji pod adresem: hospicjum@kolping.pl. oraz na www.hospicjum.kolping.pl

Realizatorem projektu jest Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce

Powyższe działania prowadzone są dzięki uzyskanemu przez Fundację dofinansowaniu ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033.