fbpx
« Powrót

Modlitwa różańcowa o pokój na Ukrainie

Udostępnij

Kiedy: Dwie ostatnie soboty października: 22 października, 29 października, godz.: 17.30
Gdzie: kościół p.w. św. Pawła Apostoła w Bochni
Prowadzenie modlitwy: Rodzina Kolpinga w Bochni
Link do transmisji on-line: https://pawelbochnia.pl/transmisja-na-zywo/

– O różańce proszą nawet niewierzący. Jeden oficer powiedział mi kiedyś, że w okopach niewierzących już nie ma… Kapelani opowiadają, jak żołnierze chcą, by im napisać modlitwy. Proszą, by dać im schemat, co odmawiać na poszczególnych paciorkach – mówi w jednym z ostatnich wywiadów bp Jan Sobiło (biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej), który od ponad 30 lat posługuje na Ukrainie. Na terenie jego diecezji znajdują się obecnie tereny okupowane przez Rosjan i toczą się najbardziej zacięte walki…

Nie możemy być bezczynni, wobec dramatu, który ma miejsce na Ukrainie. Od początku rosyjskiej inwazji wspieramy naszych Sąsiadów materialnie, poprzez kolpingowską akcję „Solidarni z Ukrainą”. Ale chcemy również jednoczyć się z nimi duchowo, ofiarując za nich modlitwę różańcową.

Do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie zaprasza ks. Jan Nowakowski, prezes Dzieła Kolpinga w Polsce: – Przez dwie ostatnie soboty października Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Rodzina Kolpinga w Bochni, ofiarując go w intencji pokoju w Ukrainie i na świecie.

Zachęcamy w tym czasie do obecności w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni, gdzie znajdują się relikwie bł. ks. Adolpa Kolpinga oraz św. Jana Pawła II, który beatyfikował „ojca czeladników”, dokładnie 31 lat temu (27 października 1991 r.). Modlitwa różańcowa będzie także transmitowana on-line.

Link do transmisji: https://pawelbochnia.pl/transmisja-na-zywo/

Poprzez szczerą i wytrwałą modlitwę za wstawiennictwem Maryi, naśladujemy naszego Patrona, bł. ks. Adolpha Kolpinga, o którym mówiono: „Trzeba trzymać coś w dłoni, gdy liczy się w modlitwie na dłoń Bożą. Różaniec w jego kieszeni był narzędziem bardzo konkretnej wiary” (słowa kard. Joachima Meisnera). W dokumentach beatyfikacyjnych nasz Patron został nazwany: „żebrakiem Matki Bożej”.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł