« Powrót

Zmarł Ksiądz Prezes Ryszard Schreiber

Udostępnij

Ze smutkiem żegnamy dziś śp. Księdza Ryszarda Schreibera założyciela i prezesa Rodziny Kolpinga w Szczecińskiem – z pierwszą siedzibą w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w Godkowie k/Chojny.

Ks. Ryszard urodził się w 1950 r. w Szczecinie, świecenia kapłańskie przyjął w roku 1975. Posługiwał w wielu parafiach diecezji szczecińsko-kamieńskiej a także w Niemczech i Austrii. Zafascynowany ideą Dzieła Kolpinga „pomocy dla samopomocy” założył pierwszą i jedyną Rodzinę Kolpinga  we własnej  diecezji, której był duchowym opiekunem przez wiele lat.

Był wizjonerem-marzycielem poszukującym „rzeczy nowych” w niekonwencjonalnych metodach pracy duszpasterskiej. Spotykał się z wieloma ludźmi, których inspirował, ale bywał też przez wielu niezrozumiany. Ciężar choroby przytłumił jego energię życiową. Zmarł w Domu Wspólnoty Kapłańskiej w Szczecinie 18.06.2022 roku.

Msza św. pogrzebowa odprawiona będzie w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Szczecinie-Dąbiu, we środę 22 czerwca br.o godz. 13.30, a pochowanie na szczecińskim Cmentarzu Centralnym w grobowcu kapłańskim.

Polecajmy śp. Księdza Prezesa Ryszarda Jezusowi Miłosiernemu – przez wstawiennictwo bł. Adolpha Kolpinga – prosząc o spokój wieczny dla  Jego duszy.

W imieniu Zarządu Dzieła Kolpinga w Polsce
Krzysztof Wolski
Sekretarz Naczelny

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł