Zmarł ks. Andrzej Danielski – prezes RK w Niewieścinie

Z żalem zawiadamiamy, że dnia 13 maja, po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej zmarł 56-letni ks. Andrzej Danielski, Prezes Rodziny Kolpinga w Niewieścinie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 18 maja 2022 roku  W Niewieścinie o godz. 19.30 eksportą pod przewodnictwem ks. kan. Wiesława Wiśniewskiego – dziekana dekanatu koronowskiego. Msza św. pogrzebowa sparwowana będzie pod przewodnictwem Księdza Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny w czwartek, 19 maja 2022 r. o godz. 12.00.

———————

Ks. Andrzej Danielski był proboszczem parafii w Niewieścinie oraz współzałożycielem stowarzyszenia. To także pomysłodawca utworzenia świetlicy środowiskowej „Santiago” oraz największego w diecezji chóru dziecięcego „Biedronki”. Chór tworzy około 200 dzieci z Polski północnej. W 2019 roku ks. Andrzej Danielski został odznaczony Orderem Uśmiechu.