Zapraszamy na uroczystą inaugurację hospicjum

Niedziela 16 czerwca to dzień, który chcemy przeżyć w Krakowie wspólnie z naszymi Przyjaciółmi – Darczyńcami, Zarządem, Radą Hospicjum, Pracownikami, Wolontariuszami oraz wszystkimi wspierającymi to dzieło na różne sposoby.

Będzie nam miło gościć również osoby, których Bliscy potrzebują naszej pomocy. To okazja do wspólnej modlitwy i wzajemnego poznania się.

Będziemy się bardzo cieszyć z Twojej obecności!

Na wydarzenie zapraszamy w niedzielę, 16 czerwca, do parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie, przy ul. Dobrego Pasterza 4.

To właśnie na terenie tej krakowskiej parafii, świętującej w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia, powstało Hospicjum Domowe im. bł. ks. Adolpha Kolpinga, którego siedziba znajduje się przy ul. Żułowskiej 51.

Obejmuje ono swoją pomocą osoby nieuleczalnie chore, wymagające opieki paliatywnej, które jednocześnie mogą przebywać w swoich domach, wśród bliskich.

Program inauguracji:

godz. 9.30 – Eucharystię odprawi i okolicznościową homilię wygłosi ks. prałat Jan Nowakowski, prezes KOLPING Polska

godz. 9-14 – przed kościołem będzie działać stoisko informacyjne oraz kiermasz charytatywny z rękodziełem, kawą i publikacjami.
Tu będzie można dowiedzieć się więcej o nowopowstałym hospicjum, a także wesprzeć je finansowo.

godz. 17 – w sali parafialnej będzie można bezpłatnie obejrzeć  przedstawienie teatralne pt. „Sto lat”, w wykonaniu grupy teatralnej ABRA, utworzonej przy Rodzinie Kolpinga „Klub Celtycki” w Krakowie, działającej na co dzień przy parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie

godz. 18 – Eucharystię odprawi i okolicznościową homilię wygłosi ks. prałat Józef Jakubiec, wiceprezes KOLPING Polska

Po każdej Mszy św. będzie można złożyć dar na rzecz hospicjum.  Nasi wolontariusze będą posiadać identyfikatory oraz kartonowe skarbonki z logotypem hospicjum.

Serdecznie dziękujemy za każdy dar!

Zbiórka jest zgłoszona od 7 grudnia 2023 r. i widnieje na Portalu Zbiórek Publicznych pod numerem 2023/5394/OR.