Światowy Dzień Modlitwy Kolpingowskiej 2022

Gospodarzem modlitewnego spotkania w roku 2022 jest Dzieło Kolpinga w Tyrolu Południowym – autonomicznym regionie Włoch pod nazwą Górna Adyga.

Członkowie tamtejszego Dzieła szczycą się tym, że bł. ks. Adolph Kolping osobiście podróżował tam w latach 1841 oraz 1855 i cieszył się powstawaniem pierwszych stowarzyszeń czeladniczych. W 1855 r. założył Rodziny Kolpinga w Bolzano, Merano i Brixen. Głównym celem wspólnot w Południowym Tyrolu jest dążenie do pozytywnych zmian w społeczeństwie poprzez wewnętrzną przemianę człowieka. Dlatego edukacja jest zawsze najwyższym priorytetem. Już nasz Patron wzywał Rodziny Kolpinga do edukowania zdolnych obywateli, którzy na gruncie chrześcijańskim będą kształtować swoje życie, małżeństwo i rodzinę dla dobra Kościoła, społeczeństwa i państwa.

Załączamy list zarządu Związku do Rodzin Kolpinga oraz wybrane materiały w języku polskim dotyczące Dzieła Kolpinga w Tyrolu Południowym oraz świętowania Światowego Dnia Modlitwy Kolpingowskiej: krótką notatkę o Dziele Kolpinga w Południowym Tyrolu wraz z przygotowaną przez nie Modlitwą wiernych, a także przepis kulinarny na miejscową specjalność.

Komplet materiałów w językach niemieckim, angielskim i hiszpańskim można też znaleźć na stronie Międzynarodowego Dzieła Kolpinga: https://www.kolping.net/mitmachen/weltgebetstag/