ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITWY KOLPINGOWSKIEJ

27 października każdego roku Międzynarodowe Dzieło Kolpinga obchodzi Światowy Dzień Modlitwy jako wspomnienie beatyfikacji ks. Adolpha Kolpinga.  Wydarzenie jest zawsze przygotowywane  przez inne Narodowe Dzieło Kolpinga. To pokazuje różnorodność i jedność duchowości w kolpingowskiej wspólnocie.

W tym roku Światowy Dzień Modlitwy jest przygotowywany przez Dzieło Kolpinga w Indiach. Indie to jedna z najbardziej rozwijających się gospodarek na świecie. Licząc około 1,3 miliarda mieszkańców, jest po Chinach najludniejszym krajem na świecie. Stwarza to jednak również ogromne problemy dla kraju, zwłaszcza w zakresie walki z ubóstwem i zapewnieniu należytego poziomu edukacji. Ponadto przepaść między bogatymi a biednymi jest ogromna, a kraj ten pozostaje daleko w tyle za średnimi wartościami dla Afryki Subsaharyjskiej w wielu wskaźnikach społecznych.
Dzieło Kolpinga w Indiach zostało założone w marcu 1981 roku. Dziś Kolping w Indiach, liczący 41 000 członków, zorganizowanych w 3125 Rodzinach Kolpinga, jest zaraz po Niemczech organizacją z największą liczbą członków. Od tego czasu Kolping angażuje się w obszary tak zróżnicowane, jak sam kraj.

TRANSMISJA ONLINE:
Uroczysta Msza święta w Kościele Minorytów zostanie odprawiona w niedzielę, 31 października  o godz. 14.00. Nabożeństwo będzie transmitowane na cały świat: WWW.KOLPING.NET/WELTGEBETSTAG