fbpx
« Powrót

SOS DLA SENIORA: SZKOLENIE WOLONTARIUSZY I LIDERÓW

Udostępnij

Szkolenie Wolontariuszy i Liderów już za nami!

W minioną sobotę 27 listopada w ramach projektu SOS dla seniora odbyło się szkolenie pt. „Kolpingowski Wolontariat Senioralny”, w którym uczestniczyła grupa 10 Wolontariuszy i Liderów mających bezpośredni kontakt z beneficjentami projektu.

Szkolenie poprowadził pan Michał Kasela – psycholog, terapeuta i trener, a same zajęcia odbyły się w Domu Kolpinga w Luborzycy.

Główna tematyka szkolenia to m.in. komunikacja interpersonalna, praca w zespole, rozwiązywanie konfliktów, trudne sytuacje w kontakcie z podopiecznymi oraz specyfika działania na rzecz osób starszych i zależnych. .

Celem szkolenia było podniesienie kompetencji miękkich osób, które na co dzień mają bezpośredni kontakt z seniorami oraz osobami opiekującymi się osobami zależnymi.

Liderzy oraz Wolontariusze z Kolpingowskiego Inkubatora Wolontariatu w Krakowie spędzili wiele godzin ćwicząc różne sytuacje i możliwe zdarzenia, co ma w przyszłości zapewnić bezpieczeństwo i wysoką jakość wsparcia świadczonego przez Inkubator Wolontariatu.

Gratulujemy Uczestnikom pozytywnego zakończenia szkolenia i życzymy wiele zapału do dalszego działania.

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł