TEATR TO NASZA PASJA

Naszą pasją jest teatr: tworzymy go sami po amatorsku, ale profesjonalnie, również dzięki wolontaryjnemu wsparciu naszych sympatyków.

To my – Rodzina Kolpinga Klub Celtycki w Krakowie. Nasza historia sięga roku 1997, kiedy założyciele naszego stowarzyszenia – głównie studenci krakowskiego Ignatianum, zafascynowani postacią księdza Kolpinga i kulturą celtycką – postanowili powołać do życia organizację, która odpowiadałaby na palące potrzeby społeczne, zgodnie z ideą Adolpha Kolpinga: Czasy pokażą Wam, co należy czynić. Wtedy, czynili dobro, ucząc bezpłatnie języka angielskiego.

Stowarzyszenie przez lata zmieniało się. Obecnie, po odnowionej rejestracji w roku 2013 i powołaniu nowego zarządu, stowarzyszenie skupia głównie seniorów, którzy nadal chcą się rozwijać: zwiększać wiedzę, poszerzać zainteresowania oraz pomagać osobom w potrzebie.

„Nie samym chlebem człowiek żyje” – my potrzebujemy jeszcze doznań artystycznych, dlatego organizujemy wyjścia do teatrów, muzeów, galerii, wystaw i kina. Spotkania podróżnicze, literackie, poetyckie. To odskocznia od szarej codzienności, okazja spotkania ciekawych ludzi i przeżycia wzruszeń.

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga Klub Celtycki w Krakowie ma swoją siedzibę przy ul. Żułowskiej 51, ale działamy również na terenie parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza oraz terenie krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony.

Zapraszamy do nas!

www.klubceltycki.kolping.pl