fbpx
« Powrót

O kawie ze Sprawiedliwego Handlu i nie tylko.

Udostępnij

W mijającym roku nasza biblioteczka powiększyła się o nową publikację: „Z Kolpingiem dla zrównoważonego rozwoju”. Zapraszamy do lektury on-line!

Książeczka składa się z 36 stron, na których przedstawiliśmy dobre praktyki na rzecz zrównoważonego rozwoju, jakie w ciągu ostatnich lat podejmowała Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce.

Były to działania realizowane we współpracy z innymi organizacjami z różnych stron świata, np. z Hondurasu, Ugandy i Ukrainy. Pracowaliśmy ze środowiskami osób młodych, dojrzałych i seniorów.

Szczególną uwagę w naszym wydawnictwie poświęcamy kawie „Tatico” –  produktowi Sprawiedliwego Handlu. Nam kawa kojarzy się z porannym rytuałem, przyjemnym zapachem i aromatem, a jej producentom? – Z niezbędnym wysiłkiem, którego potrzeba, by skosztować filiżanki dobrego napoju – mówi Rufino Rodríguez Martínez, dyrektor Dzieła Kolpinga w Hondurasie, przybliżając okoliczności, w jakich powstaje kawa „Tatico”.

Zapraszamy zatem do lektury i …refleksji, jak możemy jeszcze lepiej dbać o naszą planetę i jej mieszkańców. Liczmy także na dalsze wspólne inicjatywy w przyszłości!

„Trzeba umocnić świadomość, że jesteśmy jedną rodziną ludzką. Nie ma granic ani barier politycznych lub społecznych, które pozwalają nam na izolowanie się i właśnie dlatego nie ma miejsca na globalizację obojętności” (Papież Franciszek, Encyklika Laudato si’).

Publikacja została przygotowana w ramach projektu pt.: „Seniorzy dla zrównoważonego rozwoju”. Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł