Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Luborzycy serdecznie zaprasza seniorów z Małopolski do udziału w projekcie „SENIORALNA KOLPINGOWSKA AKADEMIA TEATRALNA – SKAT”.

Jaka jest oferta projektu?

a) Warsztaty z aktorem – warsztaty mają na celu wzmocnienie umiejętności aktorskich wśród osób w wieku emerytalnym, amatorów, dla których działalność teatralna może stać się nie tylko okazją do podnoszenia kompetencji (trening pamięci, kreatywności), ale także formą aktywnego spędzania wolnego czasu i możliwością spotkania (przeciwdziałanie osamotnieniu).

b) Warsztaty z emisji głosu – mają na celu wzmocnienie podstawowych umiejętności aktorskich związanych z odpowiednią modulacją głosem, dykcją oraz emisją. Podczas warsztatów seniorzy uzyskają wiedzę oraz umiejętności związane z procesem fonacji i artykulacji a także kontrolowaniem oddechu.

c) warsztaty z choreografem – warsztaty mają na celu uzupełnienie i wzmocnienie umiejętności poruszania się na scenie z wykorzystaniem prostych choreografii. Podczas warsztatów, seniorzy uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące wzbogacenia pracy artystycznej podczas występów scenicznych.

Kulminacyjnym punktem warsztatów będzie wspólne wystawienie sztuki teatralnej w 2025 r. Spektakl zostanie wystawiony dla lokalnych społeczności.

Stworzenie wirtualnej izby pamięci. Seniorzy poprzez spotkania, przygotowanie i opracowanie wirtualnej galerii, skupionej wokół działań artystycznych utrwalą swoją działalność oraz zachowają cenne wspomnienia, a także podszkolą swoje umiejętności związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Działanie obejmuje wsparcie animatora realizującego wywiady z seniorkami/mi, warsztaty fotograficzne; warsztaty tworzenie galerii zdjęć; identyfikację i opisanie przedmiotów, sprawdzanie faktów; warsztaty „Nadawanie życia”.

a) 2 wyjścia edukacyjne do MICET Muzeum Interaktywne – Centrum Edukacji Teatralnej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie – podczas których Seniorzy uczestniczący w spotkaniu uzyskają wiedzę dotyczącą elementów tradycji i kultury sztuk teatralnych.

b) 2 wyjścia kulturalne na spektakle teatralne do Teatru w Krakowie – zaplanowano dwa wyjścia teatralne w trakcie trwania projektu (na aktualne spektakle zgodnie z repertuarem).

Kryteria formalne przyjęcia do projektu:
• ukończony wiek emerytalny,
• zamieszkiwanie na terenie województwa małopolskiego.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekrutacji – więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 12 418 77 67 lub mailowo mpieczatka@kolping.pl

Całkowity koszt zadania publicznego: 59 700,00 zł

Kwota dotacji: 53 000,00 zł

Okres realizacji: 01.09.2024 r. – 31.10.2025 r.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym pn. Aktywny Senior 2.0.