Intencja papieska na luty – za parafie.

Rodziny Kolpinga to stowarzyszenia działające lokalnie, najczęściej przy parafiach, zgodnie z ideą bł. Adolpha Kolpinga: „Czasy pokażą Wam, co jest do zrobienia”.

Prezesem, czyli duchowym opiekunem, każdej z tych wspólnot jest miejscowy ksiądz proboszcz lub wikary. Rodziny Kolpinga często przyczyniają się do aktywizacji parafii i współpracują w jej ewangelizacyjnej misji.

Tak jest np. w Człuchowie w województwie pomorskim. – Działania naszego stowarzyszenia obejmują zaangażowanie w religijne życie człuchowskich parafii, promowanie obecności chrześcijan w życiu publicznym, organizację aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży, a także wspieranie patriotycznego wychowania młodego pokolenia – wyjaśnia ks. Marcin Szopiński, autor tekstu o Rodzinie Kolpinga w Człuchowie. Materiał już wkrótce ukaże się w najnowszym biuletynie „Kolping”!

Wspomniane przez ks. Marcina zaangażowanie było widoczne m.in. przy organizacji ostatniej, szóstej już edycji Człuchowskiego Balu Świętych.

31 października 2022 r. najmłodsi wraz z rodzicami zebrali się pod szpitalem, skąd wyruszył radosny orszak uczestników przebranych za świętych i aniołów. Wszyscy przeszli na rynek przy kościele św. Jakuba Apostoła. Na miejscu czekały na nich wspólne gry i zabawy prowadzone przez wodzireja. Nie zabrakło latających aniołów, „różańca  do nieba” oraz koncertu zespołu Małe TGD, a także gorącej zupy i czegoś słodkiego. Wydarzenie zorganizowała Rodzina Kolpinga w Człuchowie i było o nim głośno m.in. za sprawą ogólnopolskich mediów: „Teleexpressu” i „Panoramy”.

Dlatego w lutym chętnie przyłączamy się do ogólnoświatowej intencji „o parafie otwarte dla wszystkich”.  „Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, komunię ludzi, komunię kościelną, były coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i przyjmowania najbardziej potrzebujących” – prosi papież Franciszek w najnowszym materiale wideo, który możecie obejrzeć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=oebPUiOcg8c