Green Footprint – zaczynamy!

W dniach 2-5 lutego 2023 roku odbyło się pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe, w którym udział wzięli przedstawiciele wszystkich organizacji uczestniczących w projekcie:

• FUNDACJA DZIELA KOLPINGA W POLSCE (Polska) – 3 osoby
  • KOLPING INTERNATIONAL ASSOCIATION E.V. (Niemcy) – 1 osoba
  • KOLPINGWERK SÜDTIROL (Włochy) – 2 osoby
  • FUNDACJA ROZWOJU DEMOKRACJI LOKALNEJ (Polska) -2 osoby
  • BIOECONOMY ACCOCIATION OF LATVIA (Łotwa) – 2 osoby

Osoby uczestniczące w spotkaniu to koordynatorzy oddelegowani przez organizacje uczestniczące do koordynacji projektu oraz odpowiedzialne za realizację działań projektowych i swoich organizacjach (m.in. zarządzanie budżetem, działania promocyjne i merytoryczne na szczeblu lokalnym, przygotowanie działań międzynarodowych (TPM,  LTT), przygotowanie rezultatów intelektualnych projektu  oraz organizacje spotkań upowszechniających.   Spotkanie pt. „Kick-off meeting“ zostało przygotowane i przeprowadzone przez organizację koordynuującą projekt – Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce, przy wsparciu polskiej organizacji partnerskiej FRDL MISTIA, która m.in. udostępniła na część zajęć merytorycznych swoją siedzibę ulokowaną w centrum Krakowa.

Podczas spotkania koordynatorów, które odbywało się w piątek i sobotę, zaprezentowane zostały wszystkie organizacje biorące udział w projekcie, omówiono najważniejsze zagadnienia związane z realizacją działań projektowych, omówiono budżet, określono harmonogram działań projektowych oraz poszczególne etapy przygotowania rezultatów intelektualnych. Określono zadania stojące przed każdym z partnerów, omówione zostały potrzeby i oczekiwania poszczególnych organizacji związane z realizacją projektu.

Podczas spotkania koordynatorzy wspólnie zaktualizowali harmonogram projektu i określili terminy kolejnych międzynarodowych działań projektowych:

LTT-Climate education

22-26.03.2023 Kraków/ Polska ( organizator: FRDL MISTIA)

LTT- Nature protection practices

24-28.05.2023 Bozen/Włochy (organizator: KOLPING SUEDTIROL)

LTT – Circula Economy

20-23.07.2023 Kekava / Łotwa (organizator: BIOECONOMY)

2nd TPM – coordination meeting

22-24.09.2023 Kolonia/Niemcy (organizator: KOLPING INTERNATIONAL)

3 rd TPM – evaluation meeting

Luty/marzec 2024 Kraków / Polska (organizator: Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce)

Partnerzy uczestniczyli też w warsztatach dotyczących edukacji elokogicznej, a w małych międzynarodowych grupach dyskutowali o tym, jak podnosić jakość działań na rzecz edukacji ekologicznej młodych, jak skutecznie upowszechniać praktyki edukacji ekologicznej oraz wymieniać się doświadczeniami z najskuteczniejszych działań w tym obszarze. Dyskusje te pomogły koordynatorom w określeniu skutecznych metod realizacji działań projektowych i nakreśleniu spójnej wizji planowanych wydarzeń.

Sobotni wieczór uczestnicy TPM spędzili na balu charytatywnym zorganizowanym przez Fundację Dzieła Kolpinga w Polsce, gdzie mieli możliwość bliższego zapoznania się z działaniami Fundacji oraz integracji z pracownikami i wolontariuszami Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce.

Okres realizacji projektu: 1.02.2022 – 30.04.2024 (27 miesięcy)

Działania są finansowane ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +.