Charytatywne dyktando z okazji Święta Niepodległości – zaproszenie

Już w najbliższy czwartek, 11 listopada, odbędzie się największe w naszym kraju dyktando. Do wspólnej zabawy zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić swoją znajomość ortografii, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Głównym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największej kwoty wsparcia dla potrzebujących.

W wypełnienie dyktanda naprawdę może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i rozgrywane będzie w całości online, więc można dołączyć do niego z dowolnego miejsca na świecie! Wystarczy zapisać się na stronie wydarzenia:

Organizator, czyli serwis Dyktanda.pl, zadeklarował, że przekaże złotówkę za każdą osobę, która rozwiąże w dniu 11.11.2021 r. wskazane dyktando, opracowane specjalnie na to wydarzenie przez członków Fundacji Języka Polskiego. Z myślą o najmłodszych przygotowano różne kategorie wiekowe, dzięki czemu już uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej będą mogli zmierzyć się z tekstem o odpowiednim dla nich poziomie trudności. To pozwala włączyć się w akcję całą rodziną!

Pieniądze przekazane przez portal Dyktanda.pl, powiększone o dobrowolne wpłaty od uczestników, wspomogą cel społeczny lub charytatywny, który zbierze największą liczbęj głosów od uczestników dyktanda.

Jak włączyć się w akcję?

1. Już teraz odwiedź stronę Dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”.
  2. 11.11.2021 r. ponownie wejdź na stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości o odpowiedniej godzinie, wskazanej dla Twojej grupy wiekowej.
  3. Między 16 a 21 listopada na www.dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Oddaj swój głos na jeden z nich!

Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących! Pokażmy, że razem możemy więcej!