fbpx
« Powrót

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

Udostępnij

Drogie Siostry i Bracia w Rodzinach Kolpinga,

        W dziejach ludzkości objawiła się „Maleńka Miłość” – w Osobie Boga-Człowieka. Całe wydarzenie miało skromny wymiar. Mało znana miejscowość – Betlejem, ubogie pomieszczenie, przeznaczone raczej dla zwierząt – i biedni ludzie, gościli Stwórcę i Króla Wszechświata. W taki to sposób rozpoczęła się historia nowej cywilizacji opartej na miłości po to, aby ratować człowieka zanurzonego w cywilizacji śmierci.

        Pośród wielkiej rzeszy wyjątkowych ludzi odkrywamy zwyczajną postać księdza, który stworzył wiekopomne Dzieło, aby w skuteczny sposób łagodzić nędzę materialną i duchową człowieka. A ponieważ wznosił je na sprawdzonym fundamencie Ewangelii, to dzisiaj jest ono skuteczne w 60 krajach świata.

        To kapłan – Adolph Kolping, który często przypominał: „Bez żywego Chrześcijaństwa nie istnieje szczęście”. Trzeba więc czerpać z tego ożywczego źródła, aby mieć nowe siły i nie zagubić się nawet w wartościowej aktywności.

        Jako członkowie wielkiej Rodziny błogosławionego kapłana jesteśmy szczęśliwi, ale i dumni z owoców pracy w naszej Ojczyźnie na przestrzeni 30 lat. Niech ta świadomość szlachetnej misji wnosi w nasze serca prawdziwą radość i umacnia więzi kolpingowskich rodzin, a wigilijny opłatek niech będzie tego widomym znakiem.

        W Nowym Roku życzymy, aby nasze zaangażowanie – jak mawiał bł. Kolping – „dając w zastaw swoje serce, by zdobyć człowieka”promieniowało światłem i ciepłem chrześcijańskiego świadectwa, które będzie pociągało innych do Boga i naszej kolpingowskiej wspólnoty.

        Radosnych i szczęśliwych chwil z Nowonarodzonym Jezusem, w zdrowiu i w gronie najbliższej rodziny, życzą:

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł