fbpx
« Powrót

AKTYWNI MŁODZI ruszyli w teren!

Udostępnij

Nareszcie! Udało się zrealizować w terenie – w urokliwych zakątkach Małopolski – cykl warsztatów wyjazdowych zwanych Treningiem Umiejętności Interpersonalnych. To warsztaty organizowane w ramach projektu „AKTYWNI MŁODZI – program rozwoju kompetencji społecznych” skierowanego do młodzieży z małopolski.

Końcówka maja, a zwłaszcza czerwiec to czas wzmożonych, grupowych działań projektowych. Złagodzenie sytuacji epidemicznej pozwoliło na ich realizację w sposób bezpośredni, a nie tylko na platformach internetowych. Na taką możliwość z niecierpliwością czekał zespół projektowy, trenerki, ale przede wszystkim młodzież, która mogła „wyjść z zamknięcia”.

W tym czasie udało się zrealizować dla uczestników projektu pięć wyjazdów szkoleniowych oraz pięć stacjonarnych Warsztatów Współpracy Zespołowej. Młodzież w końcu mogła sprawdzić swoje kompetencje społeczne oraz je zwiększać w kontaktach bezpośrednich, w czasie zajęć praktycznych, które stanowią główne narzędzie przekazywania wiedzy. Gry warsztatowe – ciekawe i angażujące uczestników – stanowią dobry grunt do wysnuwania przez uczestników refleksji i własnych wniosków na tematy związane relacjami interpersonalnymi. Umiejętnie kierowane przez trenerki dyskusje, pozwalają młodzieży samodzielnie dochodzić do ważnych konkluzji – a w ten sposób „doświadczona” wiedza, jest łatwiej przyswajana niż teoretyczne wykłady (chociaż takie elementy również znajdują się w programie treningu).

Warsztaty wyjazdowe to również możliwość kontaktu z przyrodą i krajobrazem Tatr, bo pobyt grup miał miejsce w Białym Dunajcu, Poroninie, Zakopanym oraz Murzasichlu. Ale przede wszystkim to okazja do „wyrwania się” z codzienności i możliwość kontaktów z rówieśnikami, rozmów, spacerów, wspólnego spędzania czasu, a przez to rozwijania kompetencji społecznych.

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł