Współpraca na rzecz kobiet

W dniach 30 marca – 2 kwietnia uczestniczyliśmy pierwszym międzynarodowym spotkaniu zorganizowanym w ramach projektu Erasmus + „Women empowerment”, który jest koordynowany przez Dzieło Kolpinga w Polsce.

Spotkanie przygotowane przez Kolping Srbija nosiło tytuł „Wzmocnienie pozycji kobiet z obszarów wiejskich i najlepsze przykłady sukcesów odniesionych przez kobiety zaangażowane w programy Dzieła Kolpinga w Serbii”.

Odwiedziliśmy wiele miejsc realizujących działania dla kobiet, m.in. Rodzinę Kolpinga w Padej i Centrum Edukacyjne w Sajan gdzie realizowany jest program wzmocnienia pozycji kobiet na obszarach wiejskich. Następnie zapoznaliśmy się z pracą biura krajowego w Nowym Sadzie i odwiedziliśmy biuro projektu Vitaplan – Kućna nega i klub za starije osobe gdzie znajduje się klub dla osób dorosłych i starszych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji uczestniczących w projekcie: Dzieło Kolpinga z Polski, Kolping Srbija z Serbii, Asociația Kolping România z Rumunii i Avangard Personal Consulting z Bułgarii.