fbpx

Dzieło Kolpinga w Polsce świętuje Jubileusz 30-lecia. Z tej okazji przygotowaliśmy bogaty i urozmaicony plan całorocznych obchodów Jubileuszu w duchu modlitwy, dumy z osiągnięć, pamięci o ludziach i czynach, z perspektywą przyszłości.

Świętowanie Jubileuszu rozpoczęliśmy w niedzielę 6 grudnia 2020 roku  Mszą świętą przy relikwiach naszego patrona kościele pw.św. Pawła Apostoła w Bochni. Transmisja online tego wydarzenia pozwoliła wszystkim członkom Dzieła Kolpinga w Polsce na udział w tej uroczystości i stworzenie prawdziwej wspólnoty.

Ogłosiliśmy „Program Jubileuszu 30-lecia Dzieła Kolpinga w Polsce”, który zawiera  wydarzenia przygotowywane przez Zarząd w kolejnych miesiącach roku liturgicznego.

Przygotowaliśmy dla Rodzin Kolpinga materiały jubileuszowe oraz ofertę udziału w wydarzeniach. Będą to m.in. Jubileuszowy Biuletyn „Kolping” z historią pierwszej Rodziny Kolpinga, prezentacja o Dziele Kolpinga w Polsce, dni skupienia z sesją naukową, kolpingowskie sesje online,   program formacyjny dla Rodzin, IX Pielgrzymka Rodzin Kolpinga, Ogólne Zgromadzenie z debatą „Kolping wczoraj–dziś–jutro”, Wakacyjny Tydzień z Kolpingiem oraz wspomnienie 30-lecia Jego beatyfikacji.

Wspieramy również organizację lokalnych wydarzeń, takich jak kontynuacja peregrynacji relikwii bł.Kolpinga, różnorodne akcje pomocowe np. „Grunt to Rodzina” albo „Dzieło miłosierdzia”, Msze św. w Sanktuariach, rodzinne spacery „30 km na 30-lecie”. Ponadto zachęcamy Rodziny Kolpinga do uzupełnienia Programu własnymi pomysłami, by jeszcze lepiej wyrazić lokalną kolpingowską tożsamość.

 

Drodzy, niech ten nadchodzący czas świętowania Jubileuszu stanie sie okazją do wzmocnienia kontaktów między Rodzinami, Zarządem, a przede wszystkim umocni naszą wiarę i nadzieję, że Kolping w Polsce to nie tylko to, co za nami, ale odważne i chrześcijańskie zdobywanie przyszłości. Bo „kto wykazuje odwagę, dodaje odwagi innym”.
Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł