Wzmacniamy KOMPETENCJE CYFROWE SENIORÓW

Będzie można je rozwijać w trzech wymiarach: społecznym, rodzinnym i zawodowym. A wszystko w ramach projektu „Cyfrowy Senior w 3 wymiarach”, który trwa od 1 czerwca do 31 grudnia 2022 r. Zapraszamy do udziału!

Realizujemy m.in. kursy komputerowe, spotkania indywidualne z informatykiem, a także warsztaty z zakresu poszukiwania pracy drogą on-line. Wszystko po to, by włączać osoby 60+ do społeczeństwa cyfrowego – wyjaśnia Martyna Wójtowicz-Szczepańska.

Koordynatorka projektu relacjonuje: – 25 sierpnia gościliśmy w Kolpingowskim Klubie Seniora w Krakowie-Nowym Bieżanowie, gdzie spotkaliśmy się z dużą życzliwością oraz zainteresowaniem ze strony Seniorów. Cieszymy się, że są gotowi na nowe wyzwania! Dodatkowo, udało nam się dostarczyć materiały informujące o projekcie do SIEMACHA Spot Facimiech, Centrum Aktywności Seniorów mieszczącego się przy ul. Lipowskiego 5 w Krakowie oraz do Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach, które są dla uczestników projektu całkowicie BEZPŁATNE i odbywają się w Krakowie lub w Wadowicach! Kryteria formalne uczestników to ukończony 60 rok życia oraz zamieszkiwanie na terenie jednego z powiatów : chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, wadowickiego, krakowskiego, bocheńskiego, miechowskiego, myślenickiego, proszowickiego, wielickiego lub Gminy Miejskiej Kraków. Liczmy również na chęć zdobycia wiedzy i umiejętności w dziedzinie obsługi komputera, Internetu czy nowych mediów.

Projekt jest realizowany przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce. Więcej informacji można uzyskać tutaj: https://kolping.pl/projekt/cyfrowy-senior/ oraz pod numerem telefonu: 12 418 77 63 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-16).

Nie zwlekaj z decyzją, bo zapisy tylko do 30 września lub do wyczerpania miejsc!

Projekt „Cyfrowy Senior w 3 wymiarach” jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.