fbpx
« Powrót

Wadowice: seniorzy uczą się nowej aplikacji

Udostępnij

„Poznaj siebie i swoje emocje” taki tytuł miało spotkanie, podczas którego seniorzy nabyli wiedzę przydatną w życiu osobistym i społecznym, ale także uczyli się korzystać z aplikacji „Zoom”.

Prezentację z zakresu roli emocji w naszym życiu przygotowała Monika Motak – coach. Spotkanie odbyło się 21 października w Wadowickim Centrum Wsparcia i Aktywizacji Seniora „Kolping”.


„Zoom” to narzędzie, które stało się modne zwłaszcza w czasie pandemii, gdy wiele osób pracowało i uczyło się zdalnie. Aplikacja służy do nawiązywania audio i wideo połączeń, umożliwia współpracę uczestników „na tablicy” oraz wymianę wiadomości i plików na czacie.


Seniorzy dzięki nowym umiejętnościom będą mogli w przyszłości uczestniczyć w wybranych przez siebie wydarzeniach, wykładach czy warsztatach prowadzonych drogą on-line. Cieszymy się, że osoby w wieku „60 plus” są chętne do nauki nowych technologii! Wymaga to od nich sporo odwagi i cierpliwości, dlatego tym bardziej gratulujemy beneficjentom naszego projektu „Cyfrowy Senior w 3 wymiarach”!


Projekt jest realizowany przez Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce z myślą o osobach, które czują się zagubione w cyfrowym świecie, a jednocześnie są otwarte, by go poznać. Przygotowaliśmy dla nich bezpłatne zajęcia obejmujące trzy wymiary: społeczny, rodzinny oraz zawodowy. Szkolenia odbywają się w Krakowie i Wadowicach, każdy senior ma zapewniony dostęp do komputera.


Trwający do końca 2022 r. projekt jest dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Więcej informacji: kolping.pl/projekt/cyfrowy-senior.

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł