fbpx
« Powrót

W drogę z pomocą

Udostępnij

Dzięki pięknej współpracy z braćmi Jezuitami udało się dostarczyć aż dwa transporty humanitarne z pomocą dla ukraińskich rodzin. Za naszą wschodnią granicą trwa masowy atak na miasta…

Trwa atak na ukraińskie miasta

A teraz wyobraź sobie taką sytuację:

Jest noc, godzina 3:20 czasu polskiego. Nagle wszędzie słychać przeraźliwe, głośne wycie syren. To alarm lotniczy – zrywasz się z łóżka, musisz ukryć się jak najszybciej! Wkładasz buty, kurtkę, budzisz dziecko i biegniecie do pobliskiego schronu. Już wiesz, gdzie się udać, bo nie pierwszy raz biegniesz do zimnych piwnic, by skryć się przed bombami. W końcu ta wojna trwa już ponad rok… Przed godziną 5:00 rozpoczyna się nalot bombowy. Jedna z bomb trafia w Twój kilkupiętrowy blok. Klatka schodowa oraz kilka mieszkań jest całkiem zrujnowanych. O 5:17 nalot się kończy, alarm zostaje odwołany – możesz wyjść ze schronu. Wtedy widzisz, że Twojego domu już nie ma. Dziecko płacze – jest mu zimno i chce pić. Przygarniają Was sąsiedzi, ale co dalej…

W ostatnich dniach trwa zmasowany atak na ukraińskie miasta. W wyniku ostrzałów giną cywile, ludzie tacy jak my. „Znów zabili cywilów. Zginęła młoda kobieta i trzyletnie dziecko. Nie mam więcej komentarzy” – napisał burmistrza Dniepra.

Ludzie, którzy tracą swoje domy lub zwyczajnie boją się już zostać w ostrzeliwanych miastach, uciekają w inne części Ukrainy – bardziej bezpieczne. Tym wszystkim osobom pomaga Dzieło Kolpinga na Ukrainie. A my pomagamy im pomagać!

Półtorej tony artykułów dla mam i dzieci

Pościel, ręczniki, koce, pieluchy dla chorych, zestawy higieniczne dla matek z dziećmi i wiele innych artykułów znalazło się w naszych dwóch ostatnich transportach z pomocą humanitarną na Ukrainę. Dary dotarły do Rodzin Kolpinga w Stryju oraz Czerniowcach, a zawieźli je współpracujący z nami Jezuci – brat Jerzy Zadwórny oraz ks. Artur Demkowicz.
– Wszystko to trafi do schronisk dla przesiedleńców i szpitali wojskowych – mówi Julia z ukraińskiego Dzieła Kolpinga – Ogromne podziękowania dla naszych polskich przyjaciół za nieustanne wsparcie narodu ukraińskiego!

Każda pomoc ma znaczenie

Jeśli chcesz i Ty możesz nam pomóc. Chciałbyś przekazać datek lub pomoc rzeczową? A może masz możliwość wspomóc nas w pakowaniu pomocy humanitarnej? Każdy gest ma znaczenie i przekłada się na poprawę czyjegoś życia na lesze.

Aktualnie chętnie podejmiemy współpracę z wolontariuszami:

  • pakowaczami – silnych rąk do pakowania i przenoszenia paczek nigdy za wiele.
  • kierowcami – czasem trzeba gdzieś podjechać – odebrać dary i przywieźć do naszego biura.
  • organizatorami – nasze działania opierają się m.in. na organizowaniu lokalnych zbiórek żywności lub środków czystości dla przesiedleńców na Ukrainie. Jeśli możesz zorganizować taką zbiórkę w swojej szkole/parafii/pracy/społeczności lokalnej – czekamy na Ciebie!

Skontaktuj się z nami i zgłoś chęć pomocy – Józef Sikorski – koordynator pomocy humanitarnej jsikorski@kolping.pl, tel. +48 12 418 77 77

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł