fbpx
« Powrót

Spotkanie NGO z terenu Powiatu Krakowskiego i Proszowickiego.

Udostępnij

Za nami II Międzygminne Spotkanie Organizacji Pozarządowych z terenu Powiatu Krakowskiego (gminy Słomniki, Kocmyrzów – Luborzyca) oraz Powiatu Proszowickiego. Organizatorem forum podobnie jak w ubiegłych latach była Rodzina Kolpinga z Luborzycy oraz Radny Powiatu Krakowskiego Włodzimierz Tochowicz.

Spotkanie odbyło się w MGCK w Słomnikach i wzięło w nim udział 26 organizacji pozarządowych. Widać rosnące zainteresowanie tą inicjatywą, ponieważ poprzednio (maj 2023) gościliśmy 14 NGO’sów.

Stronę samorządową reprezentowali: v-ce Marszałek Małopolski Łukasz Smółka, Starosta Krakowski Wojciech Pałka, Burmistrz Słomnik Paweł Knafel, Wójt Gminy Kocmyrzów-Luborzyca Marek Jamborski oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Proszowice Zbigniew Nowak. W forum wzięły również udział przedstawicielki Powiatowego Urzędu Pracy – Zastępca Dyrektora Ewelina Gąsior oraz Kierownik PUP w Słomnikach Paulina Szmerek

Celem spotkania była integracja i wymiana doświadczeń między różnymi organizacjami pozarządowymi oraz wzajemne poznanie się między różnymi grupami aktywności społecznej. Nie mniej ważnym było też nawiązanie kontaktu z organami samorządowymi oraz państwowymi – przede wszystkim poszukiwanie możliwych obszarów współpracy.

W trakcie wystąpień dotyczących uzyskania wsparcia dla NGO z gminy, powiatu i województwa, odbywała się żywiołowa dyskusja. Przedstawiciele organizacji zgłaszali wiele postulatów skierowanych do członków prezydium. Zapoznano się też z ofertą współpracy tychże organów administracji.

Co dla nas szczególnie ważne – z entuzjazmem przyjęto informację odnośnie zamiaru otwarcia przez KOLPING Polska – Hospicjum Domowego im. bł. Ks. Adolfa Kolpinga.

Temat był zauważony przez prezydium tj, Marszałka, Burmistrzów i Wójta – gratulowano nam pomysłu i odwagi – podkreślając, że w skali różnorodnych projektów, właśnie ten jest wybitnie ważny i potrzebny.

Robert Prusak

Przewodniczący Zarządu KOLPING Polska

Już dziś możesz pomóc

Wybierz kwotę, którą chcesz wesprzeć Dzieło Kolpinga

20 zł
50 zł
100 zł
250 zł