WYSTARCZY ISKRA, BY ROZBUDZIĆ SERCA DO DZIAŁANIA!

Naszej aktywności przyświeca motto bł. Adolfa Kolpinga: aby zdobyć ludzi, w zamian trzeba dać własne serce. Według tego motta działamy, dzielimy się jako członkowie i wolontariusze naszymi doświadczeniami, energią, czasem i pracą.

Nasze Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Oświęcimiu zaangażowane jest w działania na rzecz lokalnej społeczności. Świadczymy wsparcie osobom starszym i samotnym, ale również tym pozbawionych pracy.
Działamy w szerokim zakresie w ramach świadczenia bezpłatnych porad prawnych zarówno dla NGO jak i dla mieszkańców Oświęcimia. Oferujemy również wsparcie wszystkim potrzebującym znajdującym się w trudnej sytuacji w związku z pandemią. Mamy też bardzo aktywny Klub Seniora. Wspaniałe Seniorki poprzez swoją obecność wzbogacają nasze funkcjonowanie, sprawiają, że widać nas lokalnie.

Do działania motywuje nas chęć niesienia pomocy innym. W zamian dostajemy radosne uśmiechy oraz wdzięczność, która znaczy dla nas więcej niż wszelkie materialne dobra.

Zapraszamy do wspólnej współpracy !