KOLPING DZIAŁA - Program na rzecz wzmocnienia wolontariatu w europejskich Rodzinach Kolpinga w latach 2012 i 2013

Drodzy Członkowie Dzieła Kolpinga w Polsce,
właśnie rozpoczyna się ogólnoeuropejska akcja Dzieła Kolpinga pt. „Kolping działa”. Program ma na celu promocję wolontariatu w europejskich Rodzinach Kolpinga:

Rodziny Kolpinga, które przeprowadzą akcję wolontarystyczną i przyślą jej dokumentację, mogą wygrać cenne nagrody np. super podróż. Akcje powinny odbywać się w maju i czerwcu - w odniesieniu do 9 maja - Dnia Europy.

Zgłoszenie z opisem akcji powinno zawierać:
1. sprawozdanie
2. dokumentację fotograficzną
3. raport medialny
4. listę uczestników

Zgłoszenia należy przesłać na adres:
Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce
ul. Żułowska 51
kolping@kolping.pl

w nieprzekraczalnych terminach:

• dla akcji realizowanych w maju i czerwcu 2012: do 10 lipca 2012
  • dla akcji realizowanych w maju i czerwcu 2013: do 10 lipca 2013

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce udzieli wsparcia w tłumaczeniu zgłoszeń na j. angielski lub  niemiecki, jeżeli Rodzina Kolpinga wyrazi taką potrzebę.  Zgłoszenia zostaną następnie przekazane do Europejskiego Dzieła Kolpinga.

Jury – składające się z członków zarządu Europejskiego Dzieła Kolpinga – będzie oceniało nadesłane zgłoszenia na podstawie następujących kryteriów:

• liczba uczestników/przepracowanych godzin
  • współpraca z innymi organizacjami
  • znaczenie i kreatywność  akcji

Jako podstawę do oceny posłuży dostarczone sprawozdanie.

Szczegółowe informacje o akcji znajdują się w ULOTCE

Załączniki:

1. Szczegóły - pobierz