Wybory do Zarządu Europejskiego Dzieła Kolpinga

W dniach 22 – 23 października 2021 odbyło się Zebranie Kontynentalne Europejskiego Dzieła Kolpinga, które w tym roku obradowało w trybie zdalnym.

Podczas spotkania podsumowano działania Zarządu Europejskiego ostatniej kadencji, a dekegaci reprezentujący 14 krajów zaprezentowali sprawozdania z działalności organizacji krajowych z ostatnich 2 lat.

Dziękujemy sekretarzowi naczelnemu Dzieła Kolpinga w Polsce – Krzysztofowi Wolskiemu, za zaangażowanie w strukturach europejskich na stanowisku sekretarza, a następnie członka zarządu w ciągu minionych 7 lat.

Z radością pragniemy poinformować, że na nową kadencję do Zarządu Europejskiego Dzieła Kolpinga została wybrana Patrycja Kwapik z RK Jeden Świat w Krakowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w działalności w tym najwyższym europejskim gremium kolpingowskim.

Pełny skład Zarządu Europejskiego Dzieła Kolpinga to:

Ks. Istvan Gordi – prezes, Dzieło Kolpinga w Rumunii

Vasyl Savka – przewodniczący,  Dzieło Kolpinga na Ukrainie

Renate Draskovits – wiceprzewodnicząca, Dzieło Kolpinga w Austrii

Erich  Reischmann –  sekretarz,  Dzieło Kolpinga w Szwajcarii

Patrycja Kwapik – Dzieło Kolpinga w Polsce – członkini

Martina Messner – Dzieło Kolpinga we Włoszech (Sudtirol) – członkini

Klaudia Rudersdorf – Dzieło Kolpinga w Niemczech –  członkini

Anton Salesny –  delegat do kontaktów z Parlamentem Europejskim i Radą Europy – Dzieło Kolpinga w Austrii

Dorina Kiffer –  Dzieło Kolpinga na Węgrzech – skarbnik

Sven-Marco Mang – Dzieło Kolpinga w Niemczech  –   skarbnik