Aktualności

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

2012-11-01

Pochylając się w najbliższych dniach nad mogiłami naszych najbliższych  i dziękując Bogu za Nich, że byli, trwali i obdarzali nas swym dobrem - pamiętamy o  śp. Siostrach, Braciach  i Księżach Prezesach, którzy niegdyś  działali razem z nami w  Rodzinach Kolpinga w Polsce. Polecamy Bogu ich   nieśmiertelne Dusze w cichej modlitwie ufając, że ich dobre czyny uświęcone  Jego łaską zaprowadzą Je do Domu Ojca. W tym roku nasza modlitwa obejmuje szczególnie duszę śp. Ks. Prezesa Janusza Rekowskiego, który tak niespodziewanie odszedł od nas w marcu br. Łączymy się w tych dniach zatem z Jego Rodziną w Jodłownie przeżywającą nadal boleśnie tę stratę. Niech jedność w modlitwie zjednoczy i umocni nasze wspólne Dzieło.

więcej


Relikwie naszego błogosławionego Patrona przybyły do Polski!

2012-10-30

W poniedziałek 22.10.2012 r. we wspomnienie bł. Jana Pawła II w kościele minorytów w Kolonii Prezes Generalny Międzynarodowego Dzieła Kolpinga ks. Ottmar Dillenburg - w imieniu ks. kardynała Joachima Meisnera arcybiskupa Kolonii - przekazał Dziełu Kolpinga w Polsce relikwie naszego Patrona - bł. ks. Adolpha Kolpinga. Ten cenny dar odebrał Prezes krajowy Dzieła ks. prałat Józef Jakubiec podczas mszy św. sprawowanej przy sarkofagu bł. Kolpinga w obecności delegacji z Polski z sekretarzem naczelnym Krzysztofem Wolskim i przewodniczącą Klaudią Rudersdorf z Diecezji Essen...

więcej


Wizyta studyjna w siedzibie Dzieła Kolpinga

2012-10-30

 We wtorek 30.10.2012 r. gościliśmy w siedzibie naszej organizacji grupę uczniów z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Spotkanie miało charakter wizyty studyjnej w ramach projektu „Wiesz-Działasz-Zmieniasz - Kreatywne warsztaty społeczno - medialne”, dofinansowanego w ramach PO FIO.

więcej


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

2012-10-29

Dzieło Kolpinga  w Polsce - nie godząc się na  wypieranie symboli religijnych z codziennego życia - ogłasza konkurs na  najpiękniejszą  Kartkę  prawdziwie  Bożonarodzeniową - w przeciwieństwie do powszechnie dziś spotykanych. Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży ze Świetlic Kolpingowskich oraz Rodzin Kolpinga w Polsce. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie! Nagrody czekają!

więcej


Warsztaty „Zarządzanie wolontariatem”

2012-10-22

W dniach 22-24 listopada 2012 r. w Domu Kolpinga w Braszowie w Rumunii odbędą się warsztaty pt. „Zarządzanie wolontariatem”. Dwa miejsca szkoleniowe przeznaczone są dla Przedstawicieli Dzieła Kolpinga w Polsce.
Warsztaty organizowane przez Dzieło Kolpinga w Rumunii są częścią projektu pt. „Szkolenia dla wolontariuszy odpowiedzialnych za zarządzanie”, finansowanego przez Komisję Europejską w ramach Programu Grundtvig „Uczenie się przez całe życie”.

więcej


Bł. ks. A. Kolping w ROKU WIARY pielgrzymuje z Kolonii do Polski

2012-10-19


W poniedziałek 22 października, po otwarciu ROKU WIARY przez papieża Benedykta XVI, wspominając bł. Jana Pawła II - z naszymi Przyjaciółmi z Bochum-Linden i z diecezji Essen koncelebrujemy Eucharystię w kościele minorytów w Kolonii i dzięki życzliwości Księdza Kardynała Joachima Meisnera, Arcybiskupa Kolonii, otrzymujemy relikwie błogosławionego Adolpha Kolpinga, kapłana, przez ręce prezesa generalnego Międzynarodowego Dzieła Kolpinga ks. Ottmara Dillenburga...

więcej


Koncert kwartetu smyczkowego Arte Con Brio w Niewieścinie

2012-10-16

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Niewieścinie zaprasza na koncert pt. „Dziękujemy” w wykonaniu kwartetu smyczkowego Arte Con Brio z Bydgoszczy oraz promocję poezji młodej, niepełnosprawnej poetki należącej do naszego stowarzyszenia , Natalii Paliwody w niedzielę, 21 października 2012 r. o godz. 15 w kościele parafialnym św. Jakuba Ap. w Niewieścinie...

więcej


« 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 »

 


 
Bł. A. Kolping (1813 - 1865)