JUBILEUSZ

 

 

 

Materiały prasowe

 

30 MMS-ów na 30-lecie Dzieła Kolpinga w Polsce

 

Dzieło Kolpinga w Polsce świętuje 30 lat swojego istnienia. W bogatym programie jubileuszu szczególne miejsce zajmuje ogólnopolska akcja pod nazwą „30 MMS-ów”, czyli: 30 Mszy świętych, 30 Modlitw Różańcowych w 30. Sanktuariach.

 

MMS-y? A co to takiego?

            Multimedia Messaging Service (w skrócie MMS) to rodzaj multimedialnej wiadomości, którą możemy wysłać z każdego telefonu komórkowego. MMS umożliwia przesłanie zdjęcia, grafiki lub dźwięku. Bez względu na odległość, w kilka sekund możemy podzielić się z przyjacielem pięknym krajobrazem, śmieszną grafiką lub ulubionym utworem. A krótsza definicja? MMS to sposób komunikowania się – sprawnie i bez względu na odległość.

Co łączy MMS i Dzieło Kolpinga?

            Wydaje się, że zupełnie nic, lecz to tylko pozory! Gdy obchodzimy urodziny albo celebrujemy ważny życiowy moment, pragniemy spotkać się z przyjaciółmi, by wspólnie przeżywać radość. Gdy trapią nas zmartwienia, a obawa o niepewną przyszłość spędza sen
z powiek, poszukujemy wsparcia najbliższych.

Dziś, w czasie trwania Jubileuszu 30-lecia Dzieła Kolpinga w Polsce, szczególnie mocno pragniemy porozmawiać z naszym „Wielkim Przyjacielem”, by podziękować za minione 30 lat społecznej aktywności wszystkich Rodzin Kolpinga oraz osób, które je tworzą i tworzyły. Chcemy wyrazić Bogu wdzięczność za otrzymane łaski, prosić Go o błogosławieństwo na przyszłe plany – przez wstawiennictwo bł. ks. Adolpha Kolpinga, a także modlić się o kanonizację naszego Patrona.

Pragniemy zwrócić się ku Jezusowi Chrystusowi i Jego Matce, Królowej Polski. Chcemy – tak jak za pośrednictwem MMS-ów – komunikować się sprawnie i bez względu na odległość, jaka nas dzieli od Nieba. Dlatego organizujemy ogólnopolską akcję: „30 MMS 30 Mszy świętych i 30 Modlitw Różańcowych w 30. Sanktuariach na 30-lecie Dzieła Kolpinga w Polsce.

Co jest celem akcji?

Zorganizowanie: 30 Mszy św. i 30 Modlitw różańcowych w 30 sanktuariach w Polsce
w intencji Dzieła Kolpinga oraz kanonizacji naszego Patrona, bł. ks. Adolpha Kolpinga.

W jaki sposób przedstawiciele Rodzin Kolpinga mogą dołączyć do akcji?

Przygotowaliśmy dla każdego z nich kilka praktycznych wskazówek:

 1. Spotkaj się z pozostałymi członkami Twojej Rodziny Kolpinga i Waszym księdzem prezesem, wspólnie wybierzcie sanktuarium, w którym chcecie zamówić Mszę św.
  i odmówić modlitwę różańcową.
 2. Udaj się do wybranego sanktuarium i zamów Mszę św. w intencji Dzieła Kolpinga
  i kanonizacji Patrona – bł. ks. Adolpha Kolpinga.
 3. Poinformuj kapłana posługującego w sanktuarium o naszej ogólnopolskiej akcji „30 MMS-ów” i zaproś go do udziału w niej.
 4. Gdy Msza św. już będzie zamówiona, koniecznie poinformuj koordynatora ogólnopolskiej akcji, Michała Twardosza, o dokładnej dacie i godzinie celebracji Eucharystii. W tym celu możesz skorzystać z formularza online, wiadomości e-mail lub telefonu (+48 512 718 841)
 5. Zorganizuj wspólny wyjazd – pielgrzymkę. Nie zapomnij zaprosić do uczestnictwa innych Rodzin Kolpinga, przyjaciół, znajomych i osoby związane z Dziełem Kolpinga.
 6. Śledź na bieżąco informacje na stronie internetowej www.kolping.pl i https://www.facebook.com/kolping.polska  o terminach Mszy św. i wspólnych pielgrzymkowych wyjazdach organizowanych przez pozostałe Rodziny Kolpinga. Włącz się aktywnie w pielgrzymowanie!
 7. Uzyskaj informację, czy na terenie sanktuarium bądź w jego najbliższej okolicy można zorganizować spotkanie promujące Dzieło Kolpinga w Polsce.

 

Wśród zgłoszonych pielgrzymek są:

13. kwietnia 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie do Sanktuarium św. Józefa w Krakowie-Podgórzu

 

5. lipca 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Bochni do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

 

2. sierpnia 2021 r. - pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Porębie Żegoty do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie

 

28. sierpnia 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Lipnicy Małej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu

 

12. września 2021 r. - – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Człuchowie do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamarte

 

14. września 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Sycowie do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

 

17. września 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga Kraków „Klub Celtycki” do Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie

18. września 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie

 

Kontakt do koordynatora akcji/kontakt dla MEDIÓW:

Michał Twardosz | Fundraiser Dzieła Kolpinga w Polsce

tel. kom. + 48 512 718 841

e-mail: MTwardosz@kolping.pl

 

 

 

 

 

 

 

Świętuj razem z nami!

30-LECIE DZIEŁA KOLPINGA W POLSCE

 

Świętowanie Jubileuszu rozpoczęliśmy 6 grudnia 2020 r. Eucharystią odprawioną przy relikwiach bł. ks. Adolpha Kolpinga w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni.

Na początku grudnia wspominamy szczególnie naszego Patrona z uwagi na dni Jego  narodzin i odejścia do Nieba. Dlatego świętowanie Jubileuszu rozpoczniemy w niedzielę 6. grudnia o godz. 15.00 - Mszą św. przy Jego relikwiach w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni. Sprawował ją będzie Prezes Dzieła Kolpinga w Polsce, ks. prałat Jan Nowakowski, w intencji dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane przez nasze Rodziny w minionym 30-leciu. Homilię wygłosi Wiceprezes, ks. prał. Józef Jakubiec. Dzięki transmisji on-line na stronie www.pawelbochnia.pl wszyscy możemy uczestniczyć w tej uroczystości, tworząc prawdziwą wspólnotę.

 

POBIERZ LIST JUBILEUSZOWY W PDF

 

 

POBIERZ RAMOWY PROGRAM JUBILEUSZU W PDF

 

 

 

 

 

I SESJA KOLPINGOWSKA PT. "WIARA FUNDAMENTEM DZIEŁA KOLPINGA"

 

 obejrzyj nagranie: https://fb.watch/4QgttrYiAX/

 

 

 

 

Załóż rodzinę kolpinga
Formacja duchowaFundacjaMłody kolpingDomy kolpingaKolping EuropaKolping International1%

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
 


Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON