FORMACJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LIST DO RODZIN KOLPINGA

Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA MODLITWY KOLPINGOWSKIEJ

Kraków, 13.10.2020 r.


 

Czcigodny Księże Prezesie, Szanowni Członkowie Zarządu,

Drogie Siostry i Bracia w Rodzinie


 

Kolejny Światowy Dzień Modlitwy Kolpingowskiej przypada w tym roku we wtorek 27 października i poświęcony jest Dziełu Kolpinga w Kenii - położonej u stóp Kilimandżaro w Afryce Wschodniej. Jego hasło brzmi „Jedność dla pokoju i rozwój”.

 

Prezes Generalny ks. prałat Ottmar Dillenburg przesłał okolicznościowy List, w którym zachęca nas do ponownego utworzenia światowego łańcucha modlitwy w celu powierzenia Bogu trosk i próśb wszystkich krajowych stowarzyszeń zrzeszonych w globalnej wspólnocie Kolpinga, a także trosk każdej siostry i brata, a szczególnie najbardziej potrzebujących wsparcia.

 

Dzieło Kolpinga w Polsce włączy się w tę modlitwę już w niedzielę 25.10.2020 r. podczas Mszy św. o godz. 9.30 w parafii św. Pawła Apostoła w Bochni z okazji Jubileuszu tamtejszej RK. Sprawował ją będzie nowo wybrany Prezes Dzieła Kolpinga w Polsce – ks. prałat Jan Nowakowski, który przejmie wówczas opiekę nad relikwiami naszego Patrona przekazane z Krakowa przez dotychczasowego Prezesa ks. prałata Józefa Jakubca. Będziemy mogli wszyscy w niej uczestniczyć dzięki transmisji on-line na stronie parafii http://www.pawelbochnia.pl/transmisja-na-zywo/  do czego serdecznie zachęcam.

 

Księdza Prezesa oraz Braci i Siostry w Rodzinie Kolpinga prosimy o modlitwę w dogodnym czasie i formie w swojej parafii oraz o zapoznanie się z materiałami przygotowanymi przez DK w Kenii o swej historii i działalności:

 

pierwsza Rodzina Kolpinga w Kenii powstała w 1978 roku, a obecnie KOLPING Kenia zrzesza 146 RK. Dzieło Kolpinga w Kenii pomaga swoim członkom poprawić swe warunki życia, m.in. poprzez rozwinięte i dostosowane do lokalnych warunków rolnictwo, budowę zbiorników na wodę, hodowlę kóz mlecznych i krów. Prowadzi także różnorodne kursy zawodowe i szkolenia , a także wspiera zrównoważony rozwój. Działa w imię pokoju i modli się o kanonizację założyciela - ks Adolpha Kolpinga… ( więcej w załącznikach na końcu Listu).

 

Zachęcam do nadesłania opisów i zdjęć z obchodów tego Dnia….    

 

Bł. Kolpingowi cześć i chwała!

 

Krzysztof Wolski

Sekretarz Naczelny

 

 

DO POBRANIA:

 

- List Prezesa Generalnego Msgr. Ottmara Dillenburga

 

- Modlitwa wiernych przygotowana przez Dzieło Kolpinga w Kenii

 

-  Pozostałe materiały - m.in. historia i działalność Dzieła Kolpinga w Kenii oraz liczne zdjęcia -  są dostępne na  stronie internetowej Międzynarodowego Dzieła Kolpinga  https://www.kolping.net/mitmachen/weltgebetstag/ 

 

Załóż rodzinę kolpinga
Formacja duchowaFundacjaMłody kolpingDomy kolpingaKolping EuropaKolping International1%

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
 


Projekty:

Created by Agencja Interaktywna NEGON