AKTUALNOŚCI
04
11.2020
 
Wielkie świętowanie w Bochni

 

RK w Bochni obchodziła w niedzielę 25 października 2020 r. 10. rocznicę swego założenia. Podczas uroczystej jubileuszowej Mszy św. w kościele pw. św. Pawła Apostoła odbyło się przekazanie relikwii bł. ks. Adolpha Kolpinga. Ich kustoszem został prezes Rodziny - ks. prałat Jan Nowakowski, który na lipcowym Ogólnym Zgromadzeniu zostały wybrany prezesem całego Dzieła Kolpinga w Polsce. Tym samym zapoczątkowano nowy zwyczaj, by relikwiami opiekował się aktualnie urzędujący prezes krajowy.

 

 Aktu przekazania dokonał przewodniczący Związku Centralnego – Robert Prusak – pod nieobecność poprzedniego prezesa ks. prałata Józefa Jakubca, który przesłał z tej okazji słowo duszpasterskie. Przypomniał w nim o okolicznościach otrzymania w 2013 r. relikwii z rąk Prezesa Generalnego Dzieła Kolpinga - ks. Ottmara Dillenburga i przywiezieniu ich do kraju we wspomnienie św. Jana Pawła II. Tę łączność duchową podkreślono w Bochni umieszczając relikwiarz naszego Patrona bezpośrednio przy figurze polskiego Papieża. Ze względu na zbliżający się Światowy Dzień Modlitwy podczas uroczystości modlono się w intencji Dzieła Kolpinga w Kenii w łączności z międzynarodową wspólnotą kolpingowską. Poświęcony też został sztandar Rodziny.

 

W imieniu Związku Centralnego Robert Prusak przekazał na ręce założycielki i przewodniczącej RK – Grażyny Rzepki-Płachta - List gratulacyjny dla bocheńskiej Rodziny z życzeniami dalszej owocnej służby na rzecz lokalnej społeczności. „Niech wspiera Was w tym nasz Patron, którego cenne relikwie od teraz znajdują się pod Waszą opieką, a satysfakcja z dokonań minionych 10 lat będzie zachętą do jeszcze większych osiągnięć w pełnieniu Jego misji dla rozwoju całego Dzieła Kolpinga w Polsce”. Uroczystość zakończył hymn Kolpinga podkreślając rangę wydarzenia.

 

Oprac. K. Wolski

 

 

 

 

 

« powrót
Załóż rodzinę kolpinga
Formacja duchowaFundacjaMłody kolpingDomy kolpingaKolping EuropaKolping International1%

 


ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
 

Created by Agencja Interaktywna NEGON