Edukacja finansowa

25 lutego br. Rodzina Kolpinga Kraków „Klub Celtycki” zrealizowała bezpłatne warsztaty z edukacji finansowej. Działanie było skierowane do osób w wieku 55+.

Głównym celem była poprawa świadomości w zakresie możliwości bezpiecznego posługiwania się bezgotówkowymi instrumentami płatniczymi oraz budowania i ochrony własnej wiarygodności finansowej, a także ochrony przed kradzieżą tożsamości i wyłudzeniami.
Szkolenie było realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Krzewienia Edukacji Finansowej i pod nadzorem Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Każdy z uczestników otrzymał materiały edukacyjne. Szkolenie zostało bardzo dobrze przyjęte przez samych uczestników. Planujemy kolejne przedsięwzięcia.