Kolejna wizyta partnerska w Essen

W dniach 15-18 października 2015 r. sześcioro członków Zarządu Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce: Robert Prusak, Beata Harasimowicz, Urszula Trojańska, Grażyna Rzepka-Płachta, Józef Pabian i ks. Józef Jakubiec wzięło udział w spotkaniu z Zarządem Diecezjalnym i Rodzinami Kolpinga z diecezji Essen.

Program wizyty obejmował m.in. wykłady i informacje na temat przeprowadzonej przez niemieckie Dzieło Kolpinga kampanii wizerunkowej, której celem było przede wszystkim pozyskanie nowych członków. Ponadto zaprezentowane zostały działania Ośrodka Kształceniowego  w Essen prowadzonego przez Dzieło Kolpinga oraz koncepcja domu dla młodych -Jugendwohnen. Bardzo ważne były spotkania z przedstawicielami  tamtejszych Rodzin Kolpinga.

Podczas wspólnego zebrania zarządów ZCDK i DV Essen  zapadła decyzja o organizacji polsko - niemieckiego spotkania Rodzin Kolpinga w  dniach 13-15 maja  2016 r.

Obszerna relacja z wizyty w zakładce Prezes