Bł. A.Kolping wraca na szlak Peregrynacji…

W sobotę 24 maja br. rozpoczyna się kolejny etap Peregrynacji Relikwii naszego Patrona  do Rodzin Kolpinga w  parafiach Archidiecezji Krakowskiej. Pierwszą stacją będą Niepołomice w czasie Jubileuszu 20. lecia tamtejszej Rodziny, której prezesem jest ks. prał. Stanisław Mika - wieloletni  archidiecezjalny duszpasterz rodzin.

Na  te szczególne dni  ks. kard. St. Dziwisz przesłał nam swe „Słowo przed Peregrynacją …”, w którym m.in.  czytamy:  „ (…)Święty Jan Paweł II i Błogosławiony  Kolping wzywają nas  do obrony świętości  małżeństwa  i rodziny jako wspólnoty życia i miłości. (…) Wśród wspólnot i stowarzyszeń skupiających troskę Kościoła o rodziny, małżeństwa, dzieci i młodzież, starszych i chorych, ubogich i bezrobotnych znaczące miejsce zajmują Rodziny Kolpinga. (…) Na czas  przygotowań i zbawczego spotkania z  Bogiem Miłosiernym  i Jego Matką Maryją … z serca Wam błogosławię +”.

LIST DO POBRANIA (pdf)