Międzynarodowe Seminarium w Rumunii

Międzynarodowe Dzieło Kolpinga zaprasza do udziału w seminarium pt. MODERACJA. Seminarium skierowane do osób pełniących funkcje kierownicze w Rodzinach Kolpinga odbędzie się w dniach 17 -20 listopada 2013 r. w Braszowie / Rumunia.

Zaproszenie:
Trening z zakresu moderacji dla osób pełniących funkcje kierownicze w Rodzinach Kolpinga
17 – 20 listopada 2013 w Braszowie, Rumunia

Prowadzenie:
Daniela Stehlik, Międzynarodowe Dzieło Kolpinga

Uczestnicy:
Członkowie Dzieła Kolpinga pełniący funkcje kierownicze (np. w zarządzie Rodziny Kolpinga)

Język roboczy:
Niemiecki i angielski
(Do udziału w seminarium konieczna jest dobra znajomość języka niemieckiego lub angielskiego)

Opłata uczestnictwa:
60 Euro dla osób z Europy Zachodniej
40 Euro dla osób z Europy Środkowo – Wschodniej (kraje członkowskiej UE)
25 Euro dla osób z państw nienależących do UE

Koszty transportu będą zwracane w 100 % ( jeżeli zostanie wybrana najtańsza możliwość dojazdu)

Miejsce seminarium:
Kolping House Brasov / Dom Kolpinga w Braszowie
Street Alexandru Petofi Nr. 27
500107 Brasov, Romania
Tel: +40-(0)268-413529

Tematyka i cele seminarium:

1. Informacja zwrotna/ewaluacja
Otwarta i szczera ocena działań w Rodzinach Kolpinga jest istotnym warunkiem pełnej zaufania współpracy. Poznamy kilka metod i wypróbujemy te, które mogą być pomocne.

2. Wymogi formalne
Pisanie protokołów z posiedzeń, sprawozdania z działalności zarządu i programy działań na cały rok to formalne zadania zarządu. Wspólnie przyjrzymy się, jak prosto i ciekawie wykonać te zadania.

Pliki do pobrania:

ulotka w języku angielskim