Uroczystości w Kościele Minorytów w Kolonii

W sobotę, 4 grudnia 2010 roku w Kolonii podczas uroczystego nabożeństwa nastąpiło ponowne otwarcie kościoła minorytów, który w ostatnich miesiącach przeszedł gruntowną renowację i zmianę wystroju wnętrza. Razem z Arcybiskupem Kolonii kardynałem Joachimem Meissnerem oraz Prezesem Generalnym Dzieła Kolpinga Monsignore Axelem Wernerem we Mszy świętej uczestniczyło kilkaset osób. 

Na renowację dawnego kościoła franciszkanów zarówno wystroju wewnętrznego jak i fasady,  Archidiecezja Kolonii wydała ok. 1,85 Miliona Euro.  Jako że jest to kościół pielgrzymkowy  Międzynarodowego Dzieła Kolpinga, w którym znajduje się grób błogosławionego Adolpha Kolpinga, Międzynarodowe Dzieło Kolpinga wsparło renowację własnym wkładem finansowym w wysokości 10 procent  uzyskanym ze środków zebranych wśród członków Dzieła Kolpinga na całym świecie, w tym także z Polski. 

W kościele obok grobu Adolpha Kolpinga znajduje się naturalnych rozmiarów popiersie Adolpha Kolpinga, a nad ołtarzem został umieszczony szklany 4,5 metrowy krzyż, oba dzieła autorstwa artysty z Duesseldorfu Thomasa Kesslera. 

Źródło: www.kolping.net

       

 

 


    powrót
 


 
Bł. A. Kolping (1813 - 1865)