Zarząd podsumował Akcję „1 euro”

Kraków, 23.11.2010 r.

Czcigodny Księże Prezesie,
Szanowni Członkowie Zarządu
Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Rodzinie Kolpinga

Podsumowanie Akcji „1 euro”

Zarząd Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce na swoim posiedzeniu w dniu 20 listopada 2010 r. podsumował udział naszego Związku w międzynarodowej Akcji „1 euro” ogłoszonej przez prezesa generalnego ks. Axela Wernera w celu renowacji kościoła minorytów w Kolonii i ratowania muzeum bł. A. Kolpinga w Kerpen .
   Dzięki ofiarności naszych członków udało się już zebrać w Polsce na ten cel prawie 600 euro. Zarząd Centralny składa serdecznie podziękowanie wszystkim Rodzinom Kolpinga, które dokonały wpłat.
   Kwota ta mogłaby być wyższa, gdyby wzięły w niej udział solidarnie wszystkie Rodziny - jak o to prosił  ks. Axel Wer ner. Dlatego w celu zachęcenia Tych, którzy jeszcze nie włączyli się do akcji, prezentujemy poniżej zestawienie dotychczasowych Ofiarodawców i pozostałych niezdecydowanych.
Przypominamy, że Akcja polega na wpłacie kwoty 1 euro przez każdego członka Rodziny Kolpinga zgodnie z aktualnym stanem członkowskim Rodziny. Ofiary są zbierane w Rodzinie, a skarbnik RK przekazuje je do Związku Centralnego.
   Rodziny, które nie dokonały wpłat mogą to jeszcze zrobić w ostatecznym terminie do 30 listopada br.

Bł. Kolpingowi cześć!

za Zarząd Związku Centralnego Dzieła Kolpinga w Polsce

Krzysztof Wolski                                                                               Beata Harasimowicz
Sekretarz Naczelny                                                                                Skarbnik Zarządu