Ks. Cezary Annusewicz nagrodzony przez Fundację Popierania Kultury Polskiej

Działalność Rodziny Kolpinga przy parafii Św. Piotra i Pawła w Gdańsku znalazła uznanie Kapituły Fundacji Polcul w składzie:
                  Zofia Bartoszewska
                  Czesław Bielecki
                  Agnieszka Bogucka
                  Mirosław Chojecki
                  Jacek Fedorowicz
                  Jan Hanasz
                  Józefa Hennelowa
                  Leon Kieres
                  Zbigniew Nosowski
                  Janina Ochojska
                  Jan Pakulski
                  Józef Życiński

i wyróżniła Prezesa księdza Cezarego Annusewicza nagrodą za założenie i prowadzenie naszego Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga.
      Ta Niezależna Fundacja Popierania Kultury Polskiej im. Jerzego Bonieckiego ma swoją siedzibę w Sydney.
Nie tylko członkowie naszej Rodziny Kolpinga dumni są z tego wyróżnienia, ale cała wspólnota parafialna podziela tę radość uznając wielkie zasługi ks. Proboszcza, któremu w całej swej działalności przyświecał jeden cel: „czynić wszystko dla dobra wspólnego”. Jest przykładem krzewienia tolerancji, budowania współpracy między narodami i partnerstwa Rodzin Kolpinga Polski i Niemiec.

Krystyna Wawrowska – sekretarz