Współpraca bez granic: 5 nowych partnerstw polsko-niemieckich

Kraków, 04.10.2010 r.

Wesprzyj druk publikacji „Współpraca bez granic”, a powstanie 5 nowych partnerstw polsko-niemieckich.

Drodzy Członkowie Rodzin Kolpinga i Sympatycy,
25 września 2010 r. podczas spotkania polsko-niemieckiego w Essen rozpoczęliśmy zbieranie brakujących funduszy na druk przygotowywanej przez nas wspólnie publikacji:

„Współpraca bez granic – Nasze Partnerstwa, Nasze Rodziny Kolpinga”, która zawiera:

• opisy powstania 16 partnerstw polsko-niemieckich,
  • prezentację działań 43 Rodzin Kolpinga w Polsce,
  • 100 kolorowych zdjęć wraz z fotoreportażem ze spotkania „Essen 2010”,
  • listę darczyńców, którzy wsparli publikację.

Publikacja ma dużą wartość historyczną dla Dzieła Kolpinga, gdyż spisane zostały tu dzieje powstania i działania pierwszych 43 Rodzin Kolpinga w Polsce oraz pierwszych 16 partnerstw polsko-niemieckich. Przetłumaczone na język niemiecki, dostarczą informacji o nas także naszym Partnerom z Niemiec, co – mamy nadzieję – pomoże w tworzenie nowych partnerstw pomiędzy polskimi i niemieckimi Rodzinami Kolpinga.
Zakładamy, że dzięki niej nasza współpraca się rozwinie i powstanie 5 nowych partnerstw polsko-niemieckich, a także nowe Rodziny Kolpinga.

Dziękując za ofiarność wszystkim dotychczasowym Darczyńcom –
Uczestnikom spotkania w Essen 2010,
zachęcamy wszystkie Rodziny Kolpinga i ich Członków do dokonywania wpłat.

Minimalna kwota wpłaty to 40 zł, ale liczymy na Waszą hojność i ofiarność dla naszego wspólnego kolpingowskiego celu.

Każdy darczyńca otrzyma bezpłatny egzemplarz książki.

Wpłat można dokonywać do 31 października 2010 r. na konto:

ING Bank Śląski O /Kraków nr 26 1050 1445 1000 0022 6329 1847
Z dopiskiem „Publikacja 2010”

Z kolpingowkim pozdrowieniem
Beata Harasimowicz